اسم برای مغازه ابزار فروشی
 • ممکن است به فکر راه‌اندازی کسب‌وکاری باشید و ذهنتان درگیر اسم یا عنوان برای مغازه یا فروشگاهتان است. باید به شما بگوییم شاید به نظر بیاید انتخاب اسم و عنوان مناسب برای یک مغازه کار آسان و ساده‌ای است. درحالی‌که این‌چنین نیست، حتی برندها و فروشگاه‌های معروف در جهان در ابتدای شروع فعالیتشان با چالش انتخاب اسم روبه‌رو بوده‌اند. نام یک مغازه در موفقیت کسب‌وکار بی‌تأثیر نیست؛ چراکه انتخاب اسم برای مغازه ابزار فروشی بخشی از هویت مغازه و شغل محسوب می‌شود که دیگران از طریق آن، مغازه شما را می‌شناسند و با آن ارتباط می‌گیرند.

  احتمالاً برای شما پیش آمده باشد هنگامی که به بیرون می‌روید چندین مغازه با نام یکسان در یک خیابان یا محله ببینید. وجود اسم‌های تکراری برای فرد رهگذر خسته‌کننده و عادی تلقی می‌شود درصورتی‌که اسمی که انتخاب می‌کنید باید مغازه شما را از بقیه رقبای موجود در منطقه متمایز کند و این اسم بتواند به‌عنوان یک اسم خاص در ذهن رهگذر ثبت شود و افراد با شنیدن آن اسم به یاد مغازه شما بیفتند.

  در این مقاله سایت ابزارچی سعی دارد نکات و ایده‌هایی در ارتباط با انتخاب اسم در اختیار شما قرار دهد تا اگر به فکر راه‌اندازی مغازهٔ ابزار فروشی هستید اسمی مناسب و زیبایی را برگزینید. پیش تر در مورد راه اندازی مغازه ابزار فروشی راهنمایی برای شما تهیه کرده ایم که میتوانید مقاله مربوطه را در لینک ” راهنمای راه اندازی و احداث فروشگاه ابزار و یراق آلات” مطالعه کنید.

  نکات پایه‌ای در انتخاب نام و برند برای مغازه ابزار و یراق آلات

  انتخاب اسم مناسب برای مغازه یکی دیگر از فاکتورهای مهم در موفقیت کار به‌حساب می‌آید، زیرا اسم یا عنوان اولین چیزی است توجه افراد را جلب می‌کند و به این صورت ارتباط شروع می‌شود. هرچه اسم آسان و خاص‌تر باشد ارتباط سریع‌تری رخ می‌دهد. فروشگاه‌ها و برندهایی در دنیا وجود دارند که فقط به‌واسطه یک اسم خاص به شهرت رسیدند و از طریق آن اسم توانستند سود زیادی را در حیطهٔ کاریشان کسب کنند. اسمی که انتخاب می‌کنیم باید نشان‌گر محصولاتی باشد که قصد فروش آن‌ها را داریم مثل اسم ابزارچی!

  • در حقیقت اسم یک فروشگاه یا مغازه هویت آن شغل محسوب می‌شود و نشان می‌دهد شما در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید و چه محصولات و اجناسی را به فروش می‌رسانید.
  • بسیاری از مغازه‌ها اسامی بی‌ربط با نوع شغلشان دارند و این یک عیب در زمینه تجارت محسوب می‌شود. اسم مغازه شما باید نشان‌دهنده ویژگی اصلی شغلتان باشد و به‌واسطه آن ویژگی، بین مردم شناخته شوید.
  • برای مثال شما با خواندن این مقاله در سایت ابزارچی متوجه می‌شوید محتوا و ویژگی اصلی این سایت و فروشگاه ،ابزار و انواع مختلف ابزار (صنعتی-جوشکاری-برقی و شارژی) می‌باشد. سعی نکنید با اسم‌های نامربوط ذهن افراد را منحرف کنید بلکه با انتخاب یک اسم مناسب شغلتان را روشن و واضح نشان دهید.

  طبق تحقیقات صورت گرفته بیش از 65 درصد مشتریان ارتباط ذهنی با برند نورد نظرشان دارند این موضوع نشان می‌دهد که باید اسمی را انتخاب کنید که ساده و تلفظ راحتی داشته باشد.

  • از انتخاب اسامی طولانی پرهیز نمایید.
  • اسمی خاص و منحصربه‌فردی را انتخاب کنید ،البته کمی خلاقیت برای عملی کردن این نکته لازم است! برای مثال گل‌فروشی نسترن. این اسم در یک دید اولیه نامی مناسب است اما اسمی کلیشه‌ای و تکراری محسوب می‌شود چراکه ممکن است در سطح شهر 4 الی 5 گل‌فروشی با نام نسترن وجود داشته باشد. انتخاب این‌گونه اسم‌ها به دلیل تشابه اسمی موجب از دست دادن مشتری و فرستادن مشتری به مغازهٔ رقیب می‌شود.

  خرید ابزار از تهران

  استفاده از مؤلفه‌های تصویری در انتخاب اسم مغازه

  حیطه ارتباط تصویری بسیار فراتر از محدوده کلمات و جملات است. نمادها و نشانه‌ها قادرند اطلاعاتی را انتقال دهند که از عهده کلمات خارج است. زبان ارتباط تصویری، یک زبان ترسیمی است که به‌عنوان شیوه ارتباطی مستقلی به کار گرفته می‌شود. امروزه به کمک نمادهای تصویری متنوع و شکل ساده و همه‌فهم آن‌ها، پیام به‌سرعت منتقل می‌شود.

  • در مواردی که توصیف کلامی یک اندیشه دشوار به نظر می‌رسد، یک نماد ساده و گویا می‌تواند جایگزین آن شود. بسیاری از مردم به‌طور غریزی به‌سوی نشانه‌ها و شکل‌هایی که با آن‌ها آشنایی دارند کشیده می‌شوند. پس اگر بتوانید اسم تصویری برای مغازه یا فروشگاهتان انتخاب کنید این اسم در ذهن مردم ماندگارتر خواهد شد. اسامی تصویری به‌طورکلی شامل اسامی حیوانات، اسامی مکان‌های شناخته‌شده، اسامی اشخاص معروف و شناخته‌شده، اسامی حیوانات، اسامی میوه و اسامی اشیاء می‌باشد.
  • در شهر یا منطقه شما مثل هر محله دیگری مکان‌های پرطرفدار و معروف وجود دارد، این مناطق می‌تواند شامل مناطق طبیعی مثل رودخانه یا یک جنگل خاص یا مکان‌های تاریخی باشد. حتی می‌توانید از اسم تصویری مکان‌هایی که شهرت کشوری و جهانی هم دارند استفاده کنید. کمتر کسی پیدا می‌شود اسم اغلب حیوان‌ها را نداند بلکه با شنیدن اسم آن حیوان ویژگی اصلی آن حیوان که با آن ویژگی معروف است را به خاطر میاورد. بهترین مثال برای این نکته اسم برند پوما می‌باشد. پوما در حقیقت نوعی شیر است که به قدرتمندی و خوش بدنی معروف است، بهترین اسم برای یک برند ورزشی. این اسم به تنهایی باعث القای یک برند ورزشی قدرتمند همچون شیر در ذهن مخاطب می‌شود.
  • با شنیدن اسم یک میوه سریعاً تصویر آن میوه را تصور می‌کنیم و به دنبال آن به کمک ادراک بصری حتی بو و رنگ آن میوه در ذهن ما شکل می‌گیرد. بهترین مثال برند اپل (سیب) است که احتمالاً اسم آن را شنیده‌اید. البته برند منگو (انبه) هم از این ویژگی استفاده کرده است و تنها با اسم یک میوه هزاران شعبه در سراسر دنیا افتتاح کرده است.

  تعمیر ابزار و یراق آلات | نمایندگی تعمیرات ابزار صنعتی، شارژی، برقی، بادی در تهران

  در مورد اسامی اشخاص معروف همانند اسامی مکان‌های شناخته‌شده بهتر است از اسامی افرادی استفاده شود که در شهر یا منطقه شما معروف هستند و به‌نوعی یک نوع نماد به شمار می‌آیند. البته ارتباط بین ویژگی‌های آن اسم شخص شناخته و شغل شما نیز فراموش نشود. در آخر انتخاب اسم به کمک اشیاء دراین مورد میتوان بین یک شیءو شغل مد نظر یک ارتباط خاص وجذاب پیدا کرد واز همین ارتباط برای انتخاب اسم و حتی طراحی تابلو مغازه بهره برد.شما می‌توانید با خلاقیت خود از اسامی بالا یک اسم تصویری متناسب با شغلتان انتخاب کنید.

  انتخاب اسم تصویری باعث می‌شود مخاطب با آن اسم به‌صورت تصویری ارتباط و یک تصویر واحد در ذهن شکل بگیرد. در این مقاله سعی کردیم تمامی نکات لازم را در ارتباط با انتخاب اصولی یک اسم برای مغازه ابزار فروشی مطرح نماییم تا در انتخاب اسم دچار سردرگمی نشوید. سایت ابزارچی از شما به‌عنوان خواننده این مقاله سپاس گذاری می‌کند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۹ رای