تعمیر ابزار

نمایندگی تعمیر ابزار | تعویض قطعات اصل

ابزارآلات صنعتی، مانند بسیاری از لوازم و ماشین هایی که در طول روز استفاده می‌کنیم به مرور دچار استهلاک شده و گاهی نیاز به تعمیرات دارند.
ابزارآلات صنعتی و ساختمانی، به دلیل استفاده ای که دارند طوری طراحی شده اند که کمتر دچار خرابی شوند. از این رو، بسیاری از افراد به خوبی از دستگاه ها و ابزارآلات نگهداری نکرده و همین موضوع به مرور باعث کاهش عمر آن‌ها می‌شود.
اگر شما یک متخصص ماهر در زمینه کار با دستگاه های صنعتی و ساختمانی باشید، احتمالاً ابزارآلات برقی، شارژی، دستی و ساختمانی ضروری ترین وسایلی به حساب می آیند که در طول روز با آن‌ها سروکار دارید. این ابزارآلات ارزش بالایی داشته و تعویض آن‌ها آسان نیست؛ اما اگر از آن‌ها به خوبی نگهداری نکنید، خیلی زودتر از آن که باید دچار مشکل می‌شوند. این مقاله توسط ابزارچی، نمایندگی تعمیر ابزار، یراق‌آلات برقی، شارژی، دستی و ساختمانی، جهت راهنمایی شما و معرفی بهترین خدمات توسط این گروه ارائه شده است.

ابزارچی نمایندگی تعمیر ابزار و یراق

چگونه از خراب شدن ابزارآلات پیشگیری کنیم؟

چگونه از خراب شدن ابزارآلات پیشگیری کنیم؟
  • ابزارآلات و دستگاه ها را در معرض رطوبت قرار ندهید

دور از رطوبت بودن ابزارآلات، اهمیت زیادی دارد. مکانی که در آن ابزارآلات و دستگاه های صنعتی را قرار می‌دهید، بایستی فاقد نم باشد. محیط های دارای تهویه خوب و تمیز، ابزار آلا شما را سالم نگه می‌دارد.
اگر ابزار شما در زمان خرید دارای جعبه خود بوده است، مواقعی که از آن استفاده نمی‌کنید، در همان جعبه نیز نگهداری کنید و در محیطی خشک قرار دهید.

  • محیط نگهداری دارای دمای زیادی نباشد

امروزه اکثر ابزارآلات نمونه شارژی و برقی هم دارند؛ بنابراین دمای حفاظت از آن‌ها نیز اهمیت دارد. دمای بالا، باعث تخریب باتری ابزار های شارژی می‌شود. دمای اتاق برای نگهداری ابزارآلات می‌تواند مناسب باشد اما تابش مستقیم آفتاب و دمای گرم، مخصوصاً در تابستان، در مدت زمان بیشتر باعث خرابی ابزار می‌شود.
از طرف دیگر، سرمای بیش از حد هم باعث خرابی دستگاه می‌شود. اگر محیط نگهداری ابزار شما دمای پایینی دارد، قبل از کار کردن با آن، اول روشنش کنید تا گرم شود سپس استفاده کنید. اگر زمانی که دستگاه سرد است بلافاصله به کار گرفته شود، قطعات آن در معرض آسیب دیدگی قرار می‌گیرند.

  • ابزارآلات را پس از استفاده تمیز کنید

برای مثال، پس از کار با چوب و برش دادن آن یا کار روی دیوار، گرده هایی روی ابزار می‌نشیند که شاید داخل موتور نیز نفوذ کند. در طول زمان اگر این آلودگی ها و گرد ها تمیز نشوند، کارکرد دستگاه را ضعیف کرده و مجبور می‌شوید آن را عوض کنید. پاک کردن ابزار باعث افزایش عمر آن می‌شود. دستگاه های کوچک را با دستمال یه مسواک میتوانید تمیز کنید؛ اما برای دستگاه های بزرگ را باید پولیش انجام شود.

جدا از این مراحل، نیاز است که چند وقت یک بار برخی ابزار ها را یا روغن چرب کنید تا از زنگ زدگی آن پیشگیری شده و بهتر کار کند. تمیز کردن دستگاه ها به مهارت نیاز دارد و یک حرکت اشتباه می‌تواند به آن‌ها اسیب بزند؛ بنابراین بهتر است به یک فرد متخصص سپرده شود.

ثبت سفارش تعمیر ابزار در ابزارچی

تعمیر ابزار بادی

تعمیر ابزار بادی

ابزارهای بادی یا پنوماتیک دستگاه‌هایی قدرتمند هستند که نیروی هوای فشرده کمپرسورها را به نیروی مکانیکی تبدیل می‌کنند. معمولاً در تعمیرگاه‌ها و مراکز تولیدی و مونتاژ برای سوراخ‌کاری، برش، ضربه زدن و باز و بسته کردن پیچ یا کوبیدن میخ و منگنه از ابزارهای بادی استفاده می‌کنند.
تعمیر مناسب ابزارآلات، باعث بالا رفتن راندمان کاری و همچنین استهلاک پایین ابزار شما می‌شود.
برای ازجمله ابزارآلات بادی پراستفاده که نیاز به متخصصین ماهری جهت انجام تعمیرات دارند، می‌توان به بکس بادی، دریل بادی، پرچ بادی، پیچ بند بادی، گوشتی بادی، سنگ بادی، فرز انگشتی بادی، فرز بادی، چکش بادی و سنباده بادی اشاره کرد.

تعمیر ابزار برقی

تعمیر ابزار برقی

ابزارآلات برقی هم مانند هر دستگاه و تجهیزاتی به دلایل مختلف یا به مرور زمان دچار استهلاک یا خرابی میشوند. بتن کن، پیچ گوشتی برقی، اره زنجیری برقی و دریل برقی که جزو این ابزار آلات به شمار می آیند، دارای پیچیدگی های خاص خود هستند و نباید توسط هرکسی تعمیر شوند.
ابزار آلات برقی، حتی اگر به صورت عالی استفاده و نگهداری شوند، باز هم شاید دچار خرابی و مشکل بشوند و نیاز به بررسی پیدا کنند.
روشن نشدن دستگاه، کم قدرت بودن ابزار، احساس بوی سوختگی، صدای ناهنجار دستگاه و مشاهده جرقه و دود، از رایج ترین مشکلات ابزارآلات برقی هستند که باید به سرعت به یک کارشناس تعمیر لوازم برقی تحویل داده شوند تا مورد عیب یابی قرار بگیرند.

تعمیر ابزار شارژی

تعمیر ابزار شارژی

پیچ گوشتی شارژی، آچار بکس شارژی و دریل شارژی، ازجمله لوازم شارژی مهم بازار به حساب می آیند که داشتن آن برای هر تعمیرکاری ضروری است. اصولاً دستگاه های شارژی دارای باتری هایی هستند که موتور آن ها را به کار می‌اندازد. این باتری های باید در جای مناسب نگهداری شوند.
باتری های لوازم شارژی عمر مخصوص خود را دارند و بیش از حد کار کردن آن ها شاید به دستگاه آسیب بزنند؛ بنابراین بهتر است در صورت خرابی و یا استهلاک دستگاه، آن را پیش نمایندگی های معتبر برده و از تعویض و خرید قطعات اصل و با ضمانت اطمینان حاصل کنید.

تعمیر ابزار بارگیری

لوازم و ابزار های بارگیری، به یکی دو ابزار محدود نیست و تنوع آن ها زیاد است که هرکدام برند های مختلفی نیز دارند؛ بنابراین بهتر است ابزارآلات و دستگاه های مستهلک دارای ایراد را به نمایندگی های تعمیرات ابزاری بسپارید که تمام این برند ها را پوشش داده و قطعات اورجینال آن‌ها را پوشش دهند.
تنوع تجهیزات بارگیری بسیار بالاست و به همین دلیل بارگیری توسط ابزار و تجهیزات متنوعی انجام می‌شود، البته در این کار نیروی انسانی متخصص و مجرب هم حائز اهمیت است. وینچ برقی، وینچ دستی و جرثقیل ها ازجمله ابزارهای بادی هستند که تعمیر آن‌ها نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد و کار آسانی نمی‌باشد.

 

ابزارچی، نمایندگی تعمیر ابزار، یراق‌آلات برقی، شارژی، دستی و ساختمانی

سپردن ابزارآلات با قیمت های بالای امروزه، به یک تعمیرکار خطرات جانبی خود را دارد.

باید این نکته را در نظر داشته باشید که بسیاری از افراد در این صنف، تعمیر دستگاه شمارا به عهده می‌گیرند اما قطعات آن را با نمونه های بی کیفیت تعویض می‌کنند. از سوی دیگر این امکان وجود دارد که بعضی قسمت های دستگاه های صنعتی که قیمت خوبی دارند اما در معرض دید نیستند در مراکز تعمیرات دزدیده شوند.
بنابراین لازم است که ابزارآلات و دستگاه های خود را به یک نمایندگی تعمیر ابزار معتبر بسپارید تا از اصل بودن قطعات و تعمیر درست آن مطمئن باشد.
این نکته را هم در نظر داشته باشید که شناخت یک دستگاه به منزله توانایی در تعمیر آن نیست و اگر خود شخص اقدام به تعمیر کند ممکن است عوارض برتری داشته و هزینه بیشتری هم اضافه کند. تعمیر ابزارآلات و دستگاه های صنعتی و ساختمانی مهارت مخصوص خود را لازم دارد و باید به دست افراد باتجربه سپرده شود.
ابزارچی با تجربه چندساله و داشتن بیشترین میزان رضایتمندی مشتریان، بهترین گروه تعمیرات ابزار، یراق‌آلات برقی، شارژی، دستی و ساختمانی را در اختیار داشته و در تلاش است که بهترین خدمات با به صرفه ترین قیمت را در اختیار شما قرار دهد.

ابزارچی نمایندگی تعمیر ابزارآلات

نگهداری صحیح از ابزارآلات صنعتی از قبیل یراق‌آلات برقی، شارژی، دستی و ساختمانی و تعمیر و سرویس آن‌ها ممکن است زمان‌بر بوده و هزینه نیاز داشته باشد؛ اما لازم است جهت از کار نیوفتن آن عدم نیاز به یک ابزار نو، تعمیر شوند تا از هزینه های بیشتر پیشگیری شود.
جدا از نکاتی که در این مقاله جهت نگهداری از ابزارآلات گفته شد، لازم است چند وقت یک‌بار دستگاه خود را جهت سرویس و بررسی به یک فرد ماهر بسپارید تا از آسیب های جدی به آن جلوگیری شود.
ابزارچی، بهترین سرویس کاران و تعمیرکاران را جهت تعمیر و تعویض قطعات با نمونه اصل در گروه خود، گرد هم آورده است تا خیال شما از بهترین خدمات با کمترین هزینه راحت باشد.