چکش تخریب 10 کیلویی
 • در حال حاضر دسته‌ای ‌از ابزارهای برقی، بادی، هیدرولیکی و بنزینی به صورت اختصاصی برای انجام عملیات تخریب و حفاری در دسترس هستند. این دسته از ابزارهای فنی؛ چکش تخریب نام دارند و در اندازه‌های متنوع مانند چکش تخریب 10 کیلویی تولید می‌شوند. البته تجهیزات و وسایل دیگری هم برای تخریب و حفاری در دسترس هستند. این در حالی است که چکش تخریب‌ها با قدرت مناسب و طراحی ویژه‌ای ‌که دارند؛ یکی از بهترین گزینه‌ها برای تخریب سطح‌هایی از جنس مصالح ساختمانی محسوب می‌شوند.

  بهتر است بدانید برای خرید هر یک از انوع چکش تخریب باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید. در غیر این صورت دستگاه خریداری شده کارایی مطلوبی نخواهد داشت. بر همین اساس ما قصد داریم در این مقاله از وبلاگ ابزارچی به بررسی جزئیات بیشتری از بهترین چکش تخریب 10 کیلویی بپردازیم.

  معرفی چکش تخریب

  معرفی چکش تخریب

  پیشرفت دنیای امروزی، تولید ابزار آلات و تجهیزات فنی را نیز تحت تاثیر قرار داده است. در حال حاضر برای انجام هر کار فنی، ساخت و ساز، صنعتی و کارگاهی؛ یک سری ابزار آلات و تجهیزات در دسترس هستند. برای تخریب و حفاری سطح‌هایی از جنس مصالح ساختمانی هم از انواع مختلف چکش تخریب استفاده می‌شود. سطح‌هایی مانند بتن، آجر، سرامیک، موزائیک، کچ و حتی آسفالت؛ به کمک بهترین چکش تخریب 10 کیلویی و سایر انواع این ابزار به آسانی تخریب می‌شوند.

  بتن کن خوبه یا چکش تخریب

  به این ترتیب ایجاد زیر ساخت برای انجام پروژه‌های عمرانی و حفاری با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. به طور کلی چکش تخریب‌ها از لحاظ ساختار به دریل شباهت دارند، ولی از نظر عملکرد شبیه چکش هستند. یک چکش تخریب با وارد کردن ضربات متعدد، باعث شکستن و تخریب مصالح ساختمانی می‌شود. بنابراین عواملی مانند قدرت موتور، اندازه و جنس مته یا همان قلم چکش تخریب بر سرعت تخریب تاثیر دارند.

  انواع چکش تخریب بر اساس منبع تغذیه

  انواع چکش تخریب بر اساس منبع تغذیه

  یکی از مهم‌ترین ‌‌قسمت‌های تشکیل دهنده هر ابزار و دستگاهی؛ منبع تغذیه آن است. در حال حاضر انواع مختلفی از منبع تغذیه برای ابزار آلات و تجهیزات فنی نصب می‌شوند و هر کدام از آن‌ها نیز ویژگی‌های مختص به خود را دارند. مدل‌های مختلف چکش تخریب 10 کیلویی و سایر انواع این ابزار هم از این موضوع مجزا نیستند. بر همین اساس در ادامه مطلب به بررسی انواع چکش تخریب با منبع تغذیه متفاوت می‌پردازیم:

  1. چکش تخریب بادی

  نمونه‌های بادی هر یک از ابزار آلات مانند چکش تخریب به فراهم بودن یک کمپرسور نیاز دارند. در چکش تخریب‌های پنوماتیکی یا بادی؛ فشار بسیار زیاد باد باعث وارد شدن ضربات محکم به سطح از طریق قلم دستگاه می‌شود. البته فارغ از قدرت بسیار زیادی که چکش تخریب بادی دارد، آلودگی صوتی شدیدی را نیز تولید می‌کند. به همین علت برای تخریب در محیط‌های بسته، کوچک و خانگی مناسب نیست.

  2. چکش تخریب برقی

  این نوع از چکش تخریب 10 کیلویی دارای یک موتور الکتریکی است. موتور دستگاه؛ انرژی مورد نیاز برای چرخش مته و وارد کردن ضربه به سطح را فراهم می‌کند. ولتاژ چکش تخریب‌های برقی، متفاوت است، ولی معمولا در محدوده 220 ولت تولید می‌شوند. چکش تخریب برقی برای انجام تخریب و حفاری در محیط‌های مختلف که امکان دسترسی به جریان برق فراهم است، یکی از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود. لازم به ذکر است چکش تخریب‌های برقی هم از لحاظ نوع سیستم خنک کننده به دو دسته گریسی و روغنی تقسیم می‌شوند. بنابراین برای خرید چکش تخریب باید شرایط دسترسی به جریان برق محیط را در نظر بگیرید.

  3. چکش تخریب بنزینی

  در بسیاری از پروژه‌های صنعتی و کارگاهی برای انجام عملیات تخریب و حفاری از چکش تخریب بنزینی استفاده می‌شود. برای روشن شدن این نوع از چکش تخریب به فراهم بودن بنزین نیاز است. البته چکش تخریب بنزینی هم مانند سایر انواع ابزارهای بنزینی، آلودگی‌های زیست محیطی ایجاد می‌کند.

  4. چکش تخریب هیدرولیکی

  یکی دیگر از انواع چکش تخریب که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد؛ چکش تخریب هیدرولیکی است. کارایی این دستگاه به فراهم بودن مایع هیدرولیک وابسته است. از طرفی به دلیل اندازه و ابعاد بسیار بزرگی که دارد باید آن را بر روی ماشین آلات سنگین نصب کرد.

  با توجه به وجود مزایا و معایب برای منبع تغذیه هر یک از انواع تجهیزات؛ هنگام خرید ابزار و وسایلی مانند چکش تخریب، باید نوع منبع تغذیه آن‌ها را نیز در نظر بگیرید.

  انواع چکش تخریب بر اساس وزن

  انواع چکش تخریب بر اساس وزن

  بهتر است بدانید هر یک از انواع چکش تخریب را می‌توان بر اساس ویژگی‌های مختلف، دسته‌بندی کرد. سه مورد از ویژگی‌های مهم چکش تخریب‌ها نیز که بسیار اهمیت دارند؛ قدرت موتور، تعداد ضربه در دقیقه و وزن دستگاه هستند. البته این موارد رابطه مستقیمی نیز با یکدیگر دارند. به بیان دیگر دستگاهی که قدرت بیشتری دارد؛ وزن بالاتری نیز خواهد داشت. از طرفی همین وزن بالاتر هم باعث افزایش فشار وارد شده به سطح می‌شود. در نتیجه سرعت تخریب سطح‌هایی از جنس مصالح ساختمانی افزایش می‌یابد.

  به این ترتیب انواع چکش تخریب با وزن کمتر برای تخریب سطح‌هایی نازک و با درجه سختی کم مناسب هستند و این رابطه با افزایش وزن دستگاه ادامه پیدا می‌کند. در کنار انواع مختلف چکش تخریب 10 کیلویی؛ دستگاه‌هایی با وزن 6، 7، 11، 15، 16، 17، 30 و غیره هم در دسترس هستند. بنابراین هنگام خرید چکش تخریب AZG04-15 دی سی‌ای ‌و سایر دستگاه‌ها باید به وزن آن‌ها و تعداد ضربات در دقیقه توجه کنید.

  بهترین چکش تخریب 10 کیلویی

  بهترین چکش تخریب 10 کیلویی

  با توجه به اینکه مدل‌های مختلفی از انواع چکش تخریب با وزن‌های متنوع تولید می‌شوند؛ انتخاب برای بسیاری از خریداران سخت است. از طرفی چکش تخریب‌های 10 کیلویی جزء تجهیزات کاربردی برای تخریب سطح‌های محدود تا گسترده است. به همین علت اطلاع از بهترین چکش تخریب 10 کیلویی در محدوده‌های قیمت متفاوت به انتخاب آسان‌تر کمک می‌کند. از جمله بهترین چکش تخریب‌های 10 کیلویی می‌توانیم به مورد زیر اشاره کنیم:

  • چکش تخریب 11 کیلویی 0558 اینتیمکس (ارزان قیمت): با ولتاژ 240_180 ولت، 700 تا 1350 ضربه در دقیقه، سیستم گردش تک جهت
  • دستگاه 10 کیلویی P.M 11316 (قیمت متوسط): با ولتاژ 220 ولت، 900 تا 1800 ضربه در دقیقه، سیستم گردش دو جهته
  • چکش تخریب 10 کیلویی بوش GSH 11 E (گران قیمت): با ولتاژ 220 ولت، 900 تا 1890 ضربه در دقیقه، سیستم گردش دو جهته

  نکته مهمی که در مورد خرید چکش تخریب 17 کیلویی گریس خور ان‌ای ‌سی مدل 1770 و سایر انواع این دستگاه وجود دارد؛ تناسب کارایی آن‌ها با گستره تخریب مورد نظر است. بنابراین بهتر است برای تخریب و حفاری گسترده از چکش تخریب‌های با وزن و قدرت بالا استفاده کنید.

  مهم ترین ‌‌ویژگی چکش تخریب خوب

  مهم ترین چکش تخریب خوب

  به نظر شما یک چکش تخریب خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ بدون شک تمام چکش تخریب‌هایی که در بازار عرضه می‌شوند؛ ویژگی‌های یک چکش تخریب خوب را ندارند. به همین علت آشنایی با این ویژگی‌ها و بررسی چکش تخریب 10 کیلویی و سایر انواع این ابزار؛ به یک انتخاب خوب کمک می‌کند. از جمله مهم‌ترین ‌‌ویژگی‌های چکش تخریب خوب می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  1. مصرف انرژی بهینه: چکش تخریب‌هایی که مصرف انرژی بالایی ندارند؛ جزء چکش تخریب‌های خوب محسوب می‌شوند.

  2. تعداد ضربات در دقیقه: هر چه قدر تعداد ضربات در دقیقه یک چکش تخریب بیشتر باشد، تخریب را با سرعت بالاتری انجام می‌دهد.

  3. قلم مناسب: اندازه، ساختار و حتی جنس قلم چکش تخریب 10 کیلویی هم بر قدرت تخریب این دستگاه تاثیرگذار است.

  4. قدرت موتور: برای افزایش قدرت ضربات وارد شده به سطح؛ موتور دستگاه باید قدرت بیشتری داشته باشد. فراموش نکنید قدرت موتور و تعداد ضربات در دقیقه بر میزان پیشرفت تخریب، موثر هستند.

  5. طراحی مناسب: یک چکش تخریب خوب؛ طراحی مناسبی هم دارد. به همین علت کار کردن با آن راحت است و باعث وارد شدن فشار به دست تکنسین نمی‌شود.

  6. کنترل ارتعاش: همه انواع چکش تخریب حین روشن بودن، لرزش‌هایی را نیز ایجاد می‌کند. یک چکش تخریب خوب دارای وسایل کمکی مانند فنر برای کنترل ارتعاش است.

  7. تغییر زاویه قلم: از جمله دیگر ویژگی‌های چکش تخریب 10 کیلویی خوب می‌توانیم به قابلیت تنظیم و تغییر زاویه قلم اشاره کنیم.

  توجه داشته باشید انتخاب یک چکش تخریب مناسب با قدرت و سرعت خوب؛ به شرایط کار شما بستگی دارد. در واقع اگر پروژه تخریب مورد نظر شما گسترده است؛ باید از چکش تخریب‌های قدرتمند و سنگین استفاده کنید.

  عوامل موثر بر افزایش طول عمر چکش تخریب

  افزایش طول عمر چکش تخریب

  بدون شک هیچ کسی تمایل ندارد چکش تخریب و سایر ابزارهایی که خریداری می‌کند، در مدت زمان بسیار کمی با مشکل مواجه شوند. برای افزایش طول عمر ابزارها و تجهیزات فنی مانند چکش تخریب؛ باید به چند نکته مهم توجه کنید. در واقع از یک جهت باید از ایجاد مشکل جلوگیری کنید و از جهت دیگر، مشکلات را به موقع بر طرف نمایید. از جمله مهم‌ترین ‌‌نکات برای افزایش طول عمر چکش تخریب 10 کیلویی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • قبل از روشن کردن دستگاه از محکم بودن اتصالات مطمئن شوید.
  • با دلایل اصلی خراب شدن چکش تخریب آشنا باشید.
  • روغن چکش تخریب‌های روغنی را به موقع اضافه کنید.
  • گریس‌کاری به موقع دستگاه‌های گریسی را فراموش نکنید.
  • کابل فرسوده را در اسرع وقت تعویض کنید.
  • هنگام شکستن قطعات چکش تخریب، دستگاه را روشن نکنید.
  • سرویس و بازبینی به موقع توسط تعمیرکاران را هم در نظر داشته باشید.
  • چکش تخریب را به خوبی تمیز کنید تا گرد و خاک به قسمت‌های حساس دستگاه وارد نشوند.

  به این ترتیب می‌توانید از بهترین چکش تخریب 7 کیلویی و سایر انواع این دستگاه برای مدت‌های طولانی‌تری استفاده کنید.

  قیمت چکش تخریب چگونه تعیین می شود؟

  قیمت چکش تخریب چگونه تعیین می شود

  هر یک از ابزارها و تجهیزاتی که تولید می‌شوند؛ ویژگی‌های مختلفی دارند. به همین علت قیمت آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. قیمت‌گذاری انواع مختلف چکش تخریب هم از این موضوع مجزا نیست. بنابراین برای اینکه بدانید قیمت یک چکش تخریب 10 کیلویی تحت تاثیر چه عواملی قرار می‌گیرد، بهتر است از نکات زیر مطلع شوید:

  • جنس بدنه دستگاه
  • قدرت موتور
  • تعداد ضربات در دقیقه
  • ساختار و جنس قلم
  • نوع منبع تغذیه
  • نوع سیستم خنک کننده
  • وزن چکش تخریب
  • گارانتی و خدمات پس از فروش
  • برند تولید کننده

  بنابراین با افزایش تعداد ویژگی‌های مثبت یک دستگاه، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. البته با خرید از فروشگاه‌های معتبر مانند ابزارچی می‌توانید یک چکش تخریب با کیفیت و اصل را با بهترین قیمت خریداری کنید.

  نحوه کار کردن با چکش تخریب

  نحوه کار کردن با چکش تخریب

  کار کردن با هر ابزار و دستگاهی نیازمند انجام یک سری اقدامات است. از طرفی انجام این اقدامات مهم باعث افزایش ایمنی کار می‌شود. با توجه به اینکه چکش تخریب‌ها دارای وزن بالا، لرزش و قلم تیز و برنده هستند؛ باید هنگام استفاده از آن‌ها به نکات نامبرده در ادامه مطلب توجه کنید:

  • قبل از شروع کار بهتر است دستگاه را از نظر فنی بررسی کنید.
  • از عینک، دستکش، گوش گیر و لباس ایمنی استفاده نمایید.
  • چکش تخریب 10 کیلویی و سایر انواع این دستگاه را به صورت عمود بر سطح قرار دهید.
  • دستگاه را با دو دست خود، محکم نگه دارید.
  • از کار کردن طولانی مدت با دستگاه برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد آن، خودداری کنید.
  • دستگاه را پس از اتمام کار به خوبی تمیز کنید.

  با انجام این اقدامات و مطلع بودن از تفاوت چکش تخریب گریسی و روغنی؛ می‌توانید به بهترین نحو با این دستگاه کار کنید.

  راهنمای خرید چکش تخریب 10 کیلویی

  راهنمای خرید چکش تخریب 10 کیلویی

  همانطور که گفتیم میزان تنوع چکش تخریب‌ها بسیار زیاد است. همین موضوع می‌تواند باعث سخت شدن انتخاب برای خریداران شود. به همین علت بهتر است از مهم‌ترین ‌‌نکاتی که باید برای خرید بهترین چکش تخریب 10 کیلویی در نظر بگیرید، مطلع شوید. از جمله مهم‌ترین ‌‌نکات در خرید چکش تخریب می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • میزان گستره کار تخریب را در نظر بگیرید.
  • از قدرت موتور و سرعت ضربه زدن دستگاه مورد نظر مطلع شوید.
  • میزان مصرف انرژی دستگاه‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید.
  • سعی کنید بهترین برند چکش تخریب را خریداری کنید.
  • به تناسب قیمت و کیفیت دستگاه توجه کنید.
  • برخورداری ابزار از گارانتی و خدمات پس از فروش هم اهمیت دارد.
  • جنس بدنه دستگاه و نوع قلم آن را نیز در نظر بگیرید.
  • اطلاع از نوع منبع تغذیه و سیستم خنک کننده هم برای خرید یک چکش تخریب مناسب، مهم است.

  بنابراین بدون در نظر گرفتن میزان گستره کار تخریب، خرید یک چکش تخریب مناسب امکان پذیر نیست.

  کلام آخر

  چکش تخریب‌ها جزء بهترین و کارآمدترین انواع ابزارهای تخریب هستند. از طرفی ویژگی‌های یک چکش تخریب نسبت به دریل‌های بتن کن متفاوت است. به همین علت برای انجام تخریب و حفاری سطح‌هایی از جنس مصالح ساختمانی از انواع چکش تخریب استفاده می‌شود. در حال حاضر انواع مختلفی از این دستگاه مانند چکش تخریب 10 کیلویی در دسترس هستند.

  هر یک از انواع و مدل‌های چکش تخریب نیز ویژگی‌هایی مختلفی دارند. به همین علت باید ویژگی‌های هر کدام از آن‌ها را با شرایط کار تخریب مورد نظر خود مقایسه کنید. با توجه به تنوع گسترده چکش تخریب‌ها و سخت شدن انتخاب؛ می‌توانید از توضیحات محصولات سایت ابزارچی استفاده کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶ رای