چکش تخریب 7 کیلویی
 • امروزه از وسایل و تجهیزات کارآمدی برای تخریب سطح‌های بتنی، آجری، سرامیکی و موارد این چنینی استفاده می‌‌‌‌شود. چکش تخریب 7 کیلویی هم یکی از همین تجهیزات کاربردی است که مدل‌های مختلفی دارد. هر یک از انواع چکش تخریب فارغ از منبع تغذیه مشترکی که می‌‌‌‌توانند داشته باشند، دارای وزن‌های متفاوتی هستند.

  همین موضوع بر کاربرد آن‌ها یا در واقع بر میزان قدرت این تجهیزات موثر است. چکش تخریب‌های با وزن بالاتر، قدرت بیشتری دارند و از آن‌ها برای برای تخریب سطح‌های سخت استفاده می‌‌‌‌شود. بر همین اساس در این مقاله از وبلاگ ابزارچی به بررسی جزئیات بیشتری از بهترین چکش تخریب 7 کیلویی می‌‌‌‌پردازیم.

  چکش تخریب چیست و چه کاربردی دارد؟

  چکش تخریب و چه کاربردی دارد

  چکش تخریب یک ابزار فنی است که برای تخریب سطح‌هایی از جنس مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می‌‌‌‌گیرد. به طور کلی یک چکش تخریب از قسمت‌های مختلفی مانند مته، قلم گیر، دسته، موتور، کابل و چند مورد دیگر تشکیل می‌‌‌‌شود. تمام قسمت‌های تشکیل دهنده یک چکش تخریب 7 کیلویی برای به گردش در آوردن مته یا همان قلم فعال می‌‌‌‌شوند. به این ترتیب مته با وارد کردن ضربات پر قدرت، باعث تخریب سطح مورد نظر می‌‌‌‌شود.

  نکته مهمی که در این مورد وجود دارد؛ عدم کارایی چکش تخریب‌ها برای تخریب سطح‌های فلزی است. توجه داشته باشید برای افزایش سرعت تخریب باید از چکش تخریب با وزن و قدرت مناسب استفاده کنید. برای مثال چکش تخریب‌هایی که وزن چندان زیادی ندارند؛ برای تخریب سطح‌های گسترده و حفاری‌های عمیق مناسب نیستند. بنابراین هنگام خرید چکش تخریب باید به این موضوع توجه کنید.

  مزایای استفاده از چکش تخریب

  مزایای استفاده از چکش تخریب

  همانطور که گفتیم از چکش تخریب برای تخریب و حفاری سطح‌هایی از جنس مصالح ساختمانی استفاده می‌‌‌‌شود. تخریب آسفالت، بتن، آجر، سرامیک، گچ، سیمان و غیره همگی به کمک انواع چکش تخریب انجام می‌‌‌‌شوند. بر همین اساس چکش تخریب‌ها جایگزین تجهیزات دستی مانند کلنگ هستند. بنابراین به دلیل پیشرفته بودن ساختار و مکانیسمی که دارند؛ از یک سری مزایا نیز برخوردار هستند. از جمله مزایای استفاده از چکش تخریب 7 کیلویی و سایر مدل‌ها می‌‌‌‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • افزایش قدرت تخریب و انجام حفاری‌های عمیق
  • عدم نیاز به فعالیت چندین نفر برای تخریب یک سطح
  • افزایش سرعت تخریب و حفاری
  • تاثیر مثبت بر پیشرفت چمشگیر پروژه‌های عمرانی
  • کاهش هزینه‌های مربوط به تخریب و ایجاد زیر ساخت

  به این ترتیب با خرید یک ابزار حفاری مناسب مانند خرید چکش تخریب AZG04-15 دی سی ای می‌‌‌‌توانید از تمام این مزایا بهره‌مند‌‌‌‌‌ شوید.

  آیا چکش تخریب همان بتن کن است؟

  آیا چکش تخریب همان بتن کن است

  تا به حال در صنعت ابزار آلات و تجهیزات فنی؛ محصولات متنوعی تولید شده‌اند‌. هر یک از این محصولات ممکن است شباهت‌هایی نیز با یکدیگر داشته باشند، ولی این موضوع به معنای یکسان بودن تمام جوانب آن‌ها نیست. برای مثال بتن کن یکی از انواع دریل است که یک ویژگی منحصر به فرد دارد. دریل بتن کن علاوه بر قابلیت سوراخ‌کاری، تخریب و حفاری را نیز انجام می‌‌‌‌دهد. البته بتن کن قدرت کافی برای تخریب گسترده و حفاری‌های عمیق ندارد. بنابراین چکش تخریب همان بتن کن نیست، بلکه این دو ابزار تفاوت‌های بسیار زیادی با یکدیگر دارند.

  بتن کن خوبه یا چکش تخریب

  مهم‌ترین ‌‌تفاوت چکش تخریب 7 کیلویی و سایر انواع این ابزار با بتن کن‌ها نیز، میزان قدرت آن‌هاست. انواع مختلف چکش تخریب قدرت بسیار بیشتری نسبت به دریل بتن کن دارند. چکش تخریب‌ها به طور اختصاصی برای تخریب و حفاری طراحی شده‌اند‌. در حالی که از دریل بتن کن برای تخریب سطحی و کوچک و فراهم شدن شرایط جهت سوراخ‌کاری ‌‌‌استفاده می‌‌‌‌شود. به همین علت هنگام خرید ابزار مانند انواع چکش تخریب باید به تفاوت آن‌ها با تجهیزات مشابه توجه کنید.

  بهترین چکش تخریب 7 کیلویی کدام است؟

  بهترین چکش تخریب 7 کیلویی کدام است

  برای دسته‌بندی چکش تخریب‌ها از ویژگی‌های مختلفی استفاده می‌‌‌‌شود. نوع منبع تغذیه، وزن و نوع سیستم خنک کننده از جمله مهم‌ترین ‌‌ویژگی‌های چکش تخریب‌ها برای دسته‌بندی هستند. از طرفی ارتباط مستقیمی میان وزن چکش تخریب و قدرت موتور آن وجود دارد. بر همین اساس چکش تخریب‌های با قدرت موتور بالاتر؛ وزن بیشتری هم دارند. هر چه قدر هم قدرت دستگاه بیشتر باشد؛ برای تخریب و حفاری گسترده و عمیق مناسب‌تر ‌‌است.

  در این میان چکش تخریب 7 کیلویی یکی از کاربردی‌ترین ‌‌انواع چکش تخریب است. از این دستگاه برای تخریب سطح‌های مختلفی همچون سرامیک، کاشی، دیوار و به طور کلی مصالح ساختمانی با درجه سختی نه چندان زیاد استفاده می‌‌‌‌شود. نکته مهم دیگری که در مورد چکش تخریب‌های 7 کیلویی وجود دارد؛ تنوع قیمت است. در حال حاضر چکش تخریب‌های 7 کیلویی متنوع با قیمت ارزان، متوسط و گران در بازار وجود دارند. از جمله بهترین چکش تخریب‌های 7 کیلویی نیز می‌‌‌‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • چکش تخریب 7 کیلویی اینتیمکس IT-0810 (ارزان قیمت): با ولتاژ 220 ولت، نرخ ضربه 2900 و سیستم گردش تک جهت
  • مدل 7 کیلویی P.M(0810) (قیمت متوسط): با ولتاژ 240_180، نرخ ضربه 2900 و سیستم گردش تک جهت
  • چکش تخریب 2820 رونیکس (گران قیمت): با ولتاژ 240_180، نرخ ضربه 3900 و سیستم گردش تک جهت

  توجه داشته باشید برای انتخاب چکش تخریب مانند خرید چکش تخریب 17 کیلویی گریس خور ان ای سی مدل 1770 یا مدل‌های 7 کیلویی؛ ابتدا باید میزان گستردگی کار را در نظر بگیرید. سپس متناسب با شرایط مالی پروژه‌ای که آغاز کرده‌اید؛ چکش تخریب با قیمت مناسب را انتخاب کنید.

  بهترین برند چکش تخریب کدام است؟

  بهترین برند چکش تخریب کدام است

  برای خرید یک چکش تخریب مناسب علاوه بر میزان قدرت و قیمت آن باید به برند تولید کننده این ابزار هم توجه کنید. در حال حاضر ابزارهایی بی کیفیت هم تولید می‌‌‌‌شوند که کارایی لازم را ندارند. از طرفی ابزارهایی هم وجود دارند که غیر اصل هستند و فقط نام جعلی یک برند خوب را یدک می‌‌‌‌کشند. بنابراین خرید ابزار و تجهیزات فنی از فروشگاه‌های معتبر مانند ابزارچی، باعث افزایش اطمینان خاطر خریداران می‌شود. از جمله بهترین برند چکش تخریب می‌‌‌‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • رونیکس
  • بوش
  • آروا
  • توسن
  • آ ا گ
  • هیوندای
  • محک
  • کرون

  بهتر است بدانید خرید چکش تخریب 7 کیلویی و سایر انواع این ابزار از برندهای معتبر دارای مزایای مختلفی است. از جمله مزایای خرید بهترین چکش تخریب 10 کیلویی و 7 کیلویی از برندهای معتبر هم می‌‌‌‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • طول عمر بالا
  • کارایی و بازدهی مطلوب
  • افزایش سرعت عملیات تخریب و حفاری
  • عدم ایجاد مشکلات فنی متعدد و جدی
  • به صرفه بودن خرید ابزار از برندهای معتبر

  به این ترتیب می‌‌‌‌توانید از یک چکش تخریب برای مدت‌های طولانی و انجام پروژه‌های گسترده استفاده کنید.

  مهم ترین ‌‌دلایل خراب شدن چکش تخریب

  مهم ترین دلایل خراب شدن چکش تخریب

  چکش تخریب هم مانند سایر ابزارها و تجهیزات ممکن است دچار اشکالات فنی شود. تکنسین‌هایی که با چکش تخریب 7 کیلویی و سایر انواع این ابزار کار می‌‌‌‌کنند؛ باید با مشکلات رایج چکش تخریب‌ها آشنا باشند. این موضوع برای تعمیر به موقع چکش تخریب و جلوگیری از ایجاد مشکلات بیشتر، اهمیت دارد. بر همین اساس از جمله دلایل اصلی خراب شدن چکش تخریب می‌‌‌‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  1. جابه‌جا‌‌‌‌‌ شدن قطعات: تغییر محل قرارگیری قطعات و به اصطلاح لق شدن آن‌ها می‌‌‌‌تواند باعث ایجاد صداهای غیر عادی و همچنین عدم درست کار کردن چکش تخریب شود.

  2. پارگی کابل: پاره شدن کابل چکش تخریب باعث ایجاد اتصالات الکتریکی و در نتیجه سوحتگی دستگاه یا حتی صدمات جانی می‌شود.

  3. شکستگی قطعات: یکی از دلایل روشن نشدن دستگاه، خاموش شدن ناگهانی، تغییر صدا و حتی لرزش بیش از حد چکش تخریب؛ شکستگی قطعات آن است.

  4. مسدود شدن دریچه ورود هوا: چنانچه دریچه ورود هوا به چکش تخریب مسدود باشد؛ دستگاه بیش از حد داغ خواهد شد.

  5. نشت روغن: در نمونه‌های روغنی چکش تخریب برقی؛ نشت روغن می‌‌‌‌تواند ناشی از جابه‌جا‌‌‌‌‌یی قطعات، شکستگی آن‌ها و حتی سوراخ شدن مخزن روغن باشد.

  6. تماس با آب: یکی از دیگر از دلایل ایجاد اتصالات الکتریکی، خاموش شدن موتور و به طور کلی از کار افتادن چکش تخریب؛ تماس مستقیم موتور آن با آب است.

  7. فرسوده بودن ذغال: قدیمی شدن ذغال‌های موجود در چکش تخریب می‌‌‌‌تواند باعث کاهش قدرت دستگاه شود.

  توجه داشته باشید با اطلاع از تفاوت چکش تخریب گریسی و روغنی؛ می‌‌‌‌توانید وجود اشکالات فنی را سریع‌تر ‌‌تشخیص دهید. از طرفی برای برطرف کردن مشکلات جدی و اساسی باید از تعمیرکاران کاربلد کمک بگیرید. در غیر این صورت احتمال ایجاد آسیب‌های بیشتر و جدی‌تر ‌‌افزایش می‌‌‌‌یابد.

  عوامل تاثیرگذار بر قیمت انواع چکش تخریب

  عوامل تاثیرگذار بر قیمت انواع چکش تخریب

  یکی از رایج‌ترین ‌‌موضوعاتی که در مورد خرید چکش تخریب مطرح می‌‌‌‌شود؛ قیمت این ابزار است. بدون شک قیمت انواع چکش تخریب، یکسان نیست و هر یک از مدل‌های آن یک قیمت متفاوت دارند. دلیل این موضوع هم مربوط به عوامل تاثیرگذار بر قیمت چکش تخریب 7 کیلویی و سایر انواع این ابزار است. بر همین اساس از جمله مهم‌ترین ‌‌عوامل تعیین کننده قیمت چکش تخریب می‌‌‌‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • وزن دستگاه
  • قدرت چکش تخریب
  • میزان مصرف انرژی
  • نوع منبع تغذیه
  • جنس بدنه دستگاه
  • کیفیت قطعات
  • نوع سیستم خنک کننده چکش تخریب
  • گارانتی و خدمات پس از فروش
  • برند تولید کننده

  بنابراین متناسب با تعداد ویژگی‌هایی که چکش تخریب دارد؛ قیمت آن نیز متفاوت است. البته با خرید از فروشگاه‌های معتبر مانند ابزارچی می‌‌‌‌توانید از بهترین کیفیت و قیمت در کنار یکدیگر بهره‌مند‌‌‌‌‌ شوید.

  در پایان

  امروزه برای انجام عملیات تخریب و حفاری از وسایل و تجهیزات مختلفی استفاده می‌‌‌‌شود. در این میان چکش تخریب یکی از بهترین ابزارها برای تخریب مصالح ساختمانی است. توجه داشته باشید از چکش تخریب 7 کیلویی و سایر انواع این ابزار برای افزایش سرعت تخریب استفاده می‌‌‌‌شود. به کمک چکش تخریب‌های برقی، بنزینی، هیدرولیکی و بادی می‌‌‌‌توانید تخریب‌های کوچک تا گسترده را به بهترین نحو انجام دهید.

  برای خرید چکش تخریب مناسب هم باید به چند عامل مختلف توجه کنید. جنس بدنه، قدرت موتور، گارانتی، وزن و غیره از جمله مهم‌ترین ‌‌عواملی هستند که برای خرید چکش تخریب باید آن‌ها را در نظر بگیرید. با توجه به گسترده بودن تنوع انواع چکش تخریب و سخت شدن انتخاب، می‌‌‌‌توانید از توضیحات محصولات سایت ابزارچی استفاده کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲۶ رای