راهنمای کامل راه‌ اندازی مغازه ابزارفروشی
 • فضا و دنیای کسب‌وکار فضایی رقابتی است و مثل هر زمینه دیگری برد در این دنیا با کسی است که با دانش و آگاهی فعالیتش را در این زمینه آغاز نماید. ابزارفروشی شغلی پرسود به‌حساب می‌آید، چراکه امروزه در هر منطقه‌ای از شهر مردم برای رفع یک سری از نیازهایشان اعم از تعمیر کردن وسایل، راه‌ اندازی دستگاه‌ها، تعویض اجزا و قطعات و… به ابزارآلات نیاز پیدا می‌کنند. ایده راه‌ اندازی ابزارفروشی فرصت مناسبی است که به این نیاز مردم پاسخ داده شود. اگر شما به‌عنوان خواننده این مقاله، قصد راه‌ اندازی مغازه یا فروشگاه ابزارفروشی دارید؛ در این مقاله قصد داریم نکات کلیدی و کاربردی را در ارتباط با راه‌ اندازی مغازهٔ ابزارفروشی در اختیار شما قرار دهیم تا اطلاعات کافی برای فعالیت در این زمینه داشته باشید.

  برنامه‌ریزی و نکات مهم برای راه اندازی راه‌ اندازی مغازه ابزارفروشی و یراق آلات

  برای راه‌ اندازی ابزارفروشی مثل هر شغل دیگری نیاز به یک برنامه دقیق داریم. این برنامه شامل برآوردهای اولیه ازجمله هزینه‌های احتمالی فروش، بازاریابی و هزینه‌های جانبی که در هر مغازه‌ای فارغ از نوع شغل وجود دارد را شامل می‌شود. در این برنامه‌ریزی باید در نظر بگیریم چه مقدار سرمایه برای شروع کار نیاز داریم؟ محصولات و ابزارهای پرفروش در منطقه موردنظر چه چیزهایی است؟ در آخر بعد از گذراندن این مراحل، یک برآورد و پیش‌بینی احتمالی از سودی که از فروش محصولات به دست می‌آورید را محاسبه می‌کنید.

  تعمیر ابزار و یراق آلات | نمایندگی تعمیرات ابزار صنعتی، شارژی، برقی، بادی در تهران

  1 . مکان مناسب برای فروشگاه ابزار آلات

  قبل از اقدام به حرکتی در رابطه با مکان، در ابتدا باید سرمایه اصلی را در نظر گرفت و متناسب با آن برنامه‌ریزی کرد. باید بودجه کلی را در نظر گرفته و مطابق با آن به دنبال خرید یا اجاره یک مغازه یا فروشگاه باشیم. مکان مغازه پس از برنامه‌ریزی مهم‌ترین عامل موفقیت یک شغل محسوب می‌شود. منطقه‌ای را که قصد راه‌ اندازی مغازه در آن دارید را به‌طور دقیق بررسی کرده و با افراد باسابقه در این صنف مشورت و از تجربیات آن‌ها استفاده نمایید. بهتر است مغازه در مکانی باشد که ابزارفروشی‌های دیگر نزدیک آن نباشند. البته وجود چند مغازهٔ ابزارفروشی در یک منطقه مانعی محسوب نمی‌شود. فقط باید تنوع محصولاتی که به فروش می‌رسد را بالا برد و برای رضایت مشتری تلاش بیشتری کرد. وضعیت مالی افرادی که در آن منطقه زندگی می‌کنند را هم در نظر بگیرید چراکه آن‌ها به‌زودی مشتری شما می‌شوند!

  توی مطلب “سرمایه لازم جهت راه‌ اندازی مغازه ابزار فروشی” خیلی کلی به این موضوع و هزینه های مربوط به مغازه ابزار فروشی پرداختیم.

  مکان مناسب برای فروشگاه ابزار آلات

  راه‌ اندازی ابزارفروشی مانند سایر مشاغل نیازمند مجوزهای لازم است. برای گرفتن مجوز باید به اداره مربوطه مراجعه نموده و اقدامات اداری را انجام دهید تا بتوانید با خیال راحت و به‌صورت قانونی این شغل را راه‌ اندازی کنید.

  خرید ابزار از تهران

  2 . محصولات و ابزارها مورد نیاز مغازه ابزارفروشی

  خرید اجناس مغازه یکی از مهم‌ترین مراحل راه‌ اندازی ابزارفروشی است. ابتدا باید لیست محصولات و ابزارهایی که لازم است در مغازه به فروش برسد را جمع‌آوری کرده و به دنبال قیمت مناسب برای هریک از ابزار باشید. شما می‌توانید در سایت ابزارچی جست‌وجو کرده و از لیست محصولات ابزارفروشی مطلع شوید. برای اینکه متقبل هزینه کمتری شوید بهتر است که اجناس را به‌صورت عمده خریداری کنید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم اجناس مورد نیازتان را به‌صورت عمده و یا تکی با قیمتی مناسب همراه با تخفیف از سایت ابزارچی خریداری نمایید. در این سایت، ما به شما ضمانت اصل بودن کالا، خدمات پس از فروش و مرجوع کردن کالا در صورت عدم رضایت را می‌دهیم.

  ابزارها انواع و اقسام مختلفی دارند و در دسته‌های متفاوتی دسته‌بندی می‌شوند. حال شما به‌عنوان ابزارفروش باید شناخت خوبی به انواع ابزارها و محصولات داشته باشید و تصمیم بگیرید که چه محصولاتی را قصد دارید به فروش برسانید. محصولات پرفروش؟ محصولات ارزان با توجه به سرمایه کم؟ ابزارآلات کشاورزی؟ ابزارآلات صنعتی؟ و یا ابزارهایی که مردم بیش‌ترین استفاده از آن‌ها را دارند.

  محصولات و ابزارها مورد نیاز مغازه ابزارفروشی

  سعی کنید ابزارهایی را خریداری کنید که از کیفیت آن‌ها اطمینان دارید؛ ابزارهایی که دارای تنوع‌اند و خدمات پس از فروش دارند. این نکته را فراموش نکنید هرچه تنوع محصولات موجود در مغازه شما بیشتر باشد مشتریان بیش‌تری را نیز جذب خواهید کرد. سعی کنید از هر ابزاری هم نمونه داخلی و هم نمونه خارجی موجود داشته باشید. قیمت‌های منطقی و منصفانه بر روی ابزارها بگذارید. به دنبال این نباشید بیشتر از چیزی که عرف است از محصولات سود ببرید، چراکه صداقت و برخورد مناسب شما به‌عنوان فروشنده عامل اصلی داشتن مشتری‌های ثابت است. نحوهٔ معاشرت و برخورد مناسب نیز می‌تواند کمک بزرگی به جذب مشتری‌ها کند.

  3 . انتخاب اسم و نام مناسب برای مغازه ابزارفروشی

  انتخاب اسم مناسب برای مغازه یکی دیگر از فاکتورهای مهم در موفقیت کار به‌حساب می‌آید، زیرا اسم یا عنوان اولین چیزی است توجه افراد را جلب می‌کند و به این صورت ارتباط شروع می‌شود. هرچه اسم آسان و خاص‌تر باشد ارتباط سریع‌تری رخ می‌دهد. اسمی که انتخاب می‌کنیم باید نشان‌گر محصولاتی باشد که قصد فروش آن‌ها را داریم مثل اسم ابزارچی!

  4 . نحوه چیدمان ابزار در طبقه‌ها و دیزاین و طراحی طبقات در مغازه ابزارفروشی

  ابزارهایی که فروش بیش‌تری دارند را نزدیک و در دسترس قرار دهید. ابزارها را برحسب انواعشان دسته‌بندی کنید و قفسه جداگانه و ثابت را برای آن‌ها در نظر بگیرید تا در هنگام فروش محصولات دچار سردرگمی نشوید. تعداد فروش اجناس را در نظر داشته باشید تا بتوانید مقایسه کنید کدام ابزارها فروش بیشتر و کدام ابزارها فروش کمتری داشته‌اند این کار به شما کمک می‌کند هنگامی که قصد سفارش اجناس را دارید بهتر تصمیم‌گیری کنید.

  نحوه چیدمان ابزار در طبقه‌ها و دیزاین و طراحی طبقات در مغازه ابزارفروشی

  محیط ابزارفروشی همیشه تمیز و مرتب باشد تا به مشتری حس خوبی انتقال داده شود. اگر مغازه شما دارای ویترین است یک دکور مناسب با رنگ‌های چشم‌گیر مانند قرمز، مشکی و.. تدارک ببینید. ابزارهای رایج مورداستفاده مردم را در ویترین در معرض دید قرار دهید. تنوع محصولات موجود در ویترین را فراموش نکنید و اگر از یک ابزار چند برند را موجود دارید در کنار هم بگذارید تا توجه مشتری جلب گردد.

  برای جذب مشتری می‌توانید تراکت چاپ کنید و در سطح شهر پخش کنید، از قدرت شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام، تلگرام و حتی تبلیغات موجود در سایت‌ها، در جذب مشتری غافل نشوید و با این راهبردها فروشگاهتان را به شرکت‌ها و تولیدی‌ها و.. معرفی کنید.

  در انتها امیدواریم نکات گفته‌شده به شما در جهت راه‌ اندازی مغازه ابزارفروشی مفید واقع شده باشد. فروشگاه ابزارچی در کنار شماست تا اجناس مورد نیازتان را تأمین کند، می‌توانید به سایت ابزارچی مراجعه نموده و در مورد خرید اجناس مشاوره دریافت نمایید و سپس با اطمینانی بیشتر محصول موردنظرتان را با کمترین قیمت سفارش دهید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۴ رای