کدام کمپرسور باد بهتر است؟
 • کمپرسور باد یا به عبارتی پمپ باد، از ضروری ترین کالاها در صنعت کشور است که در صنایع متفاوتی مانند حمل و نقل، پتروشیمی، خودروسازی، حمل و نقل و غیره کاربرد دارد. از این دستگاه، در جهت فراهم کردن انرژی کافی برای حرکت کردن دستگاه های بادی هم نیاز است. موتور این دستگاه، هوای متراکم شده را پمپاژ کرده و انرژی کافی برای حرکت کردن ابزار صنعتی دیگر را فراهم خواهد کرد.
  کمپرسور های بادی انواع مختلف با ویژگی های گوناگونی دارند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم. با مطالعه این مقاله که توسط گروه ابزارچی آماده شده است، خواهیم دانست که کدام کمپرسور باد خارجی بهتر است.

  تفاوت کمپرسورهای بادی

  کمپرسورهای بادی بسته به برندی که از آن خرید می کنید، شاخصه های متفاوتی دارند که با شناخت آن‌ها، خرید محصول مورد نظر برای شما راحت تر می‌شود.:

  • منبع تغذیه کمپرسورهای بادی، الکتریکی و یا دیزلی است. مدل های برقی این محصولات، در ولتاژ های 110 تا 120 کار انجام می‌دهند و مدل های دو موتورهِ یا بیشتر، در ولتاژ بیشتری حدود 220 ولت کار می‌کنند. این مدل ها به دلیل نداشتن دود در هنگام کار، مناسب فضاهای داخلی و بسته هستند و در مقابل، مدل های دیزلی با قدرت بیشتر و بهتر در صنایع سنگین تر کاربرد دارند.
  • حجم مخزن های آن، بسته به نوع محصولی که خریداری می‌شود متفاوت است و می‌تواند کوچک و بزرگ شود. طبیعی است که هرچه حجم مخزن کمپرسور بیشتر باشد، باد تولیدی هم بیشتر است که از حدود 10 تا 1200 لیتر متفاوت است و با توجه یا نیاز شما خریداری می‌شود.
  • شاخص عملکرد کمپرسور باد، SCFM, HP, PS می‌باشد.

  ارزان ترین و بهترین کمپرسور باد ایرانی کدام برند است؟ | راهنمای خرید

  SCFM میزان هوای تولید شده توسط ماشین و قدرت آن را معلوم می‌کند که در محصولات کوچک تر، این مقدار بین 0 تا 5 و در محصولات بزرگ تر از 10 به بالا متغیر است. هرچه این شاخص بالاتر باشد، قابلیت پشتیبانی محصولات بادی بیشتر می‌شود.

  تفاوت کمپرسورهای بادی

  PSL نشان دهنده فشار هوای داخل ماشین شماست که تقریباً از 90 شروع می‌شود.
  HP کمپرسور های بادی نشان دهنده میزان قدرت ابزار شماست.

  روش تنظیم کمپرسور باد | مراحل نصب پمپ بادی

  • نوع کمپرسورها بسته به عملکرد آن، تک یا دو مرحله ای و یا بدون روغن است.

  کمپرسور های تک مرحله ای، شامل یک سیلندر یا بیشتر است که فشار گازی بیرونی هم به شکل ثابت می‌باشد.
  کمپرسور های دو مرحله ای، دست کم دارای دو سیلندر هستند که باعث ایجاد فشار هوای بالا می‌شوند. چند وسیله می‌توانند بدون نگرانی جهت افت فشار، از این نوع کمپرسور ها استفاده کنند.
  کمپرسور های بدون روغن، دارای رینگ پیستون هایی هستند که مانع سایش قسمت های مختلف به هم می‌شوند.
  این نوع کمپرسور ها، حجم کمتری نسبت به محصولات روغنی دارند که مخصوص خرید جهت کاربردهای داخل منزل و محیط های کوچک هستند و قابل حمل نیز هستند.

  • نوع کمپرسور ها بسته به کاربردی که دارند، ممکن است خانگی، ساختمانی و صنعتی باشد.

  مدل های قابل حمل در انواع گوناگونی ساخته می‌شوند که دارای اشکال قابل حمل راحت یا موارد سنگین و همراه چرخ دنده هستند. کمپرسور های کوچک قابل حمل، معمولاً برای باد کردن لاستیک ماشین ها یا کاربردی در ماشین های بزرگ هستند.
  کمپرسور های ثابت، بزرگ ترین و سنگین ترین مدل‌های این محصول را شامل می‌شوند که دارای قدرت زیادی نیز هستند. این محصولات، به جای مخصوصی اتصال پیدا می‌کنند و از طرفی به صورت مستقیم به مدار سیم‌کشی های اصلی محل وصل می‌شوند که بیشتر جهت کار در کارگاه ها و تعمیرگاه ها و پارکینگ ها، خریداری می‌شوند. این دسته محصول را می‌توان به وسایل بادی متفاوت نیز وصل کرد.

  تفاوت کمپرسور هوا و پمپ باد

  • نوع کمپرسور ها بر اساس حجم و یا اندازه یا نیاز شما، می‌تواند قابل حمل یا ثابت غیرقابل حمل باشد.

  مدل های خانگی کمپرسور، طبیعتاً کوچک تر هستند و به راحتی جا به جا می‌شوند؛ مانند پمپ های باد کننده لوازم ورزشی یا بازی و غیره.
  مدل های ساختمانی، مقاومت و نیروی بیشتری در مقایسه با انواع خانگی دارند که باید به کمک لوازم دیگر جا به جا بشوند. این محصولات بیشتر مناسب کار های خیابانی و جاده ای هستند که برای مصرف دائمی خریداری می‌شوند.
  انواع صنعتی برای کار های سنگین تر و پی در پی تهیه می‌شوند که ساختار پیشرفته تری نسبت به موارد دیگر دارند و در صنعت های مهم قابل استفاده هستند تا فشار بالای مورد نیاز را فراهم کنند.

  کدام کمپرسور باد خارجی بهتر است؟

  شرکت های معتبر مختلفی وجود دارند که کمپرسور های با کیفیتی تولید میکنند. در ادامه بهترین محصولات بازار را معرفی و بررسی می‌کنیم:

  کمپرسور باد مدل AC-1024 اکتیو

  کمپرسور باد اکتیو

  این مدل کمپرسور ساخته شده توسط برند معتبر اکتیو است. این کمپرسور تک سیلندر، به فیلترهای فلزی و باکیفیتی مجهز می‌باشد و همچنین برای جلوگیری از ورود رطوبت به دستگاه، رطوبت گیر برای آن تعبیه شده است. این دستگاه دارای یک شیر یک طرفه خروجی هوا می‌باشد و همچنین دارای قطع اتوماتیک حرارتی جهت حفاظت از موتور آن می‌باشد. طول عمر این دستگاه توسط کلید اتوماتیک روشن و خاموش، تضمین می‌شود. حجم مخزن این کمپرسور 24 لیتر رقم می خورد و قدرت موتور آن حدود 2.5 اسب بخار برآورد می‌شود. شرکت اکتیو این کمپرسور را مجهز به فشارسنج و فناوری خنک شونده با فن به بازار عرضه کرده است. موتور این کمپرسور از نوع القایی است و دارای عمر بالاتری هستند. این کمپرسور دارای چرخ و دستگیره برای سهولت جابه جایی می‌باشد. مخزن کمپرسور باد مدل AC-1024 اکتیو، در حداقل ترین زمان پر می‌شود و همچنین بر اساس استاندارد CE, TUV, EMC،GS ساخته شده است.

  پمپ باد موتوری آنکور مدل TM5001

  این محصول دارای قدرت موتور 2000 بوده، ظرفیت مخزن آن 50 لیتر و وزن آن 34 کیلوگرم است. این کمپرسور باد دارای نشان استاندارد و فیلتر رطوبت گیر و شیر تخلیه منبع می‌باشد. پمپ باد موتوری آنکور مدل TM5001 از محصولات پرطرفدار بازار می‌باشد.

  کمپرسور باد RC-5010 رونیکس (50 لیتری)

  کمپرسور باد رونیکس

  کمپرسور باد RC-5010 رونیکس (50 لیتری) یکی از انواع کاربردی و قدرتمند کمپرسور باد بوده که توسط برند رونیکس طراحی و تولید شده است. از مشخصات این کمپرسورها می‌توان به توان ۱۴۹۰ وات، حجم مخزن ۵۰ لیتر، حداکثر فشار ۸ بار، ولتاژ ۲۲۰ ولت، ابعاد ۶۰×۲۹×۶۰ سانتی‌متر، وزن ۳۰ گرم، فناوری کمپرسور تک سیلندر خنک شونده با فن، سیستم خنک کننده توسط فن و  طراحی منحصر به فرد جهت کاربری آسان تر اشاره کرد.

  درباره کمپرسور باد مدل AC-1335SP اکتیو

  این مدل کمپرسور ساخته شده توسط برند معتبر اکتیو است. این کمپرسور دو سیلندر، به فیلترهای فلزی و با کیفیتی مجهز می‌باشد و همچنین برای جلوگیری از ورود رطوبت به دستگاه، رطوبت گیر برای آن تعبیه شده است. این دستگاه دارای قطع اتوماتیک حرارتی جهت حفاظت از موتور آن می‌باشد. طول عمر این دستگاه توسط کلید اتوماتیک روشن و خاموش، تضمین می‌شود. حجم مخزن این کمپرسور 35 لیتر رقم می خورد و قدرت موتور آن حدود 0.75 اسب بخار برآورد می‌شود. یکی از ویژگی های مثبت این مدل، بی صدا بودن آن حین انجام  کار است. شرکت اکتیو این کمپرسور را بدون نیاز به روغن به بازار عرضه کرده است. موتور این کمپرسورهای بی صدا، از نوع القایی است و دارای عمر بالاتری هستند. مخزن کمپرسور باد مدل AC-1335SP اکتیو، در حداقل ترین زمان پر می‌شود و همچنین براساس استاندارد CE, TUV, EMC،GS ساخته شده است.

  پمپ باد بی صدا آنکور مدل TM12

  قدرت موتور این محصول، 680 ولت بوده و ظرفیت مخزن آن 13 لیتر می‌باشد. وطن پمپ باد بی صدا آنکور مدل TM12، 18 کیلوگرم است. این محصول دارای نشان استاندارد جهانی کم مصرفی است که از نکات مثبت آن به حساب میاید. کمپرسور باد آنکور
  دارای فیلتر رطوبت گیر و مجهز به شیر تخلیه منبع می‌باشد.

  کمپرسور باد مدل AC-1080 اکتیو

  این مدل کمپرسور ساخته شده توسط برند معتبر اکتیو است. این کمپرسور تک سیلندر، به فیلترهای فلزی و با کیفیتی مجهز می‌باشد و همچنین برای جلوگیری از ورود رطوبت به دستگاه، رطوبت گیر برای آن تعبیه شده است. این دستگاه دارای یک شیر یک طرفه خروجی هوا جهت استفادهٔ بیشتر می‌باشد و همچنین دارای قطع اتوماتیک حرارتی جهت حفاظت از موتور آن می‌باشد. طول عمر این دستگاه توسط کلید اتوماتیک روشن و خاموش، تضمین می‌شود. حجم مخزن این کمپرسور 80 لیتر رقم می خورد و قدرت موتور آن حدود 2.5 اسب بخار برآورد می‌شود. شرکت اکتیو این کمپرسور را مجهز به فشارسنج و فناوری خنک شونده با فن به بازار عرضه کرده است. موتور این کمپرسور از نوع القایی است و دارای عمر بالاتری هستند. این کمپرسور دارای چرخ و دستگیره برای سهولت جابه جایی می‌باشد. مخزن کمپرسور باد مدل AC-1080 اکتیو، در حداقل ترین زمان پر می‌شود و همچنین براساس استاندارد CE, TUV, EMC،GS ساخته شده است.

  کمپرسور باد محک مدل AP-252

  کمپرسور باد محک

  این محصول دارای موتور 250 لیتری دو سیلندر، تک فاز با قدرت 2 اسب بخار است که کاربردی و مناسب مصارف کارگاهی، صنعتی و… می‌باشد.
  فرکانس 50 هرتز و ولتاژ ورودی 220 ولت، دارای چرخ برای حمل آسان و راحتی کاربرد، حداکثر حجم باد خروجی 289 لیتر بر دقیقه، ظرفیت مخزن 250 لیتر، حداکثر فشار هوا 8 بار و وزن 115 کیلوگرم از ویژگی های این محصول است.

  کمپرسور باد مدل AC-1350SN اکتیو

  این مدل کمپرسور ساخته شده توسط برند معتبر اکتیو است. این کمپرسور دو سیلندر، به فیلترهای فلزی و با کیفیتی مجهز می‌باشد و همچنین برای جلوگیری از ورود رطوبت به دستگاه، رطوبت گیر برای آن تعبیه شده است. این دستگاه دارای قطع اتوماتیک حرارتی جهت حفاظت از موتور آن می‌باشد. طول عمر این دستگاه توسط کلید اتوماتیک روشن و خاموش، تضمین می‌شود. حجم مخزن این کمپرسور  50 لیتر رقم می خورد و قدرت موتور آن حدود 0.75 اسب بخار برآورد می‌شود. یکی از ویژگی های مثبت این مدل، بی صدا بودن آن حین انجام  کار است. شرکت اکتیو پیچ فشاری برای این محصول در نظر گرفته است تا برای استفاده کاربر راحت تر باشد. مخزن کمپرسور باد مدل AC-1350SN اکتیو، در حداقل ترین زمان پر می‌شود. مخزن کمپرسور هرچقدر بزرگ تر باشد هوا با فشار بیشتری ایجاد می‌شود به همین دلیل کمپرسور را باید متناسب با کارتان انتخاب کنید چراکه مخزن نامتناسب باعث ایجاد ایراد در کار می‌شود.

  تفاوت بلوور و کمپرسور

  سخن آخر

  کمپرسور بادی یا پمپ بادی، از دستگاه های بسیار پر کاربرد است که در محیط های مختلفی استفاده می‌شود. از جایی که این محصول دارای انواع بسیار متفاوتی است و تصمیم برای خرید آن را سخت کرده است، در این مقاله پر فروش ترین و بهینه ترین کمپرسورهای بادی خارجی دسته بندی و معرفی شد تا برای نهایی کردن تصمیمتان به شما کمک کند.
  ابزارچی، معتبر ترین فروشگاه ابزارآلات صنعتی، ساختمانی و کارگاهی ایرانی و خارجی اصل، همواره آماده ارائه خدمات، فروش و انجام تعمیرات دستگاه مورد نظر شماست. می‌توانید کمپرسور بادی و دیگر محصولات با کیفیت را با خیالی آسوده از این فروشگاه تهیه کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای