ارزان ترین و بهترین کمپرسور باد ایرانی
 • ابزارآلات صنعتی، مانند باقی محصولاتی که برای کار یا زندگی خود استفاده می‌کنیم، دارای برندهای خارجی و داخلی متفاوت باکیفیت‌های متنوع است. استفاده از کالای ایرانی، نه تنها به اقتصاد کشور و پیشرفت جامعه کمک کرده، بلکه باعث افزایش انگیزه و کمک به کارآفرینان داخلی نیز می‌شود. احتمالاً برای شما هم پیش‌آمده باشد که از خرید محصولات داخلی، رضایت کافی نداشته باشید و به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در زمینه شناخت کالاهای باکیفیت داخلی، از خرید آن اجتناب کنید و خرید محصولات خارجی با قیمت بیشتر را ترجیح دهید.

  اما برخی برندهای داخلی در این زمینه به خوبی کار کرده و در تلاش هستند بازار داخلی را با افزایش کیفیت محصولات خود، رونق ببخشند. این مطلب، راهنمای خرید کاربردی‌ترین و ارزان ترین و بهترین کمپرسور باد ایرانی است که می‌تواند در تصمیم‌گیری برای خرید آن از انواع برندهای داخلی کمک کند. در ادامه، مجموعه‌ای از انواع کمپرسورهای باد داخلی و برندهای تولیدکننده این محصولات را می‌شناسیم تا تصمیم درباره خرید هرکدام از آن‌ها را برای شما راحت کند.

  کاربرد کمپرسور باد یا همان پمپ های هوا

   

  کمپرسور بادی

  کمپرسور یا به عبارتی پمپ باد، از ضروری‌ترین کالاها در صنعت کشور است که در صنایع متفاوتی مانند حمل‌ونقل، پتروشیمی، خودروسازی، حمل‌ونقل و غیره کاربرد دارد. از این دستگاه، در جهت فراهم کردن انرژی کافی برای حرکت کردن دستگاه‌های باد هم نیاز است. موتور این دستگاه، هوای متراکم شده را پمپاژ کرده و انرژی کافی برای حرکت کردن ابزار صنعتی دیگر را فراهم خواهد کرد.

  روش تنظیم کمپرسور باد | مراحل نصب پمپ بادی

  تفاوت کمپرسورهای باد

  کمپرسورهای بادی بسته به برندی که از آن خرید می‌کنید، شاخصه‌های متفاوتی دارند که با شناخت آن‌ها، خرید محصول مورد نظر برای شما راحت‌تر می‌شود.:

  1. منبع تغذیه کمپرسورهای باد، الکتریکی و یا دیزلی است. مدل‌های برقی این محصولات، در ولتاژهای 110 تا 120 کار انجام می‌دهند و مدل‌های دو موتوره یا بیشتر، در ولتاژ بیشتری حدود 220 ولت کار می‌کنند. این مدل‌ها به دلیل نداشتن دود در هنگام کار، مناسب فضاهای داخلی و بسته هستند و در مقابل، مدل‌های دیزلی با قدرت بیشتر و بهتر در صنایع سنگین‌تر کاربرد دارند.
  2. حجم مخزن‌های آن، بسته به نوع محصولی که خریداری می‌شود متفاوت است و می‌تواند کوچک و بزرگ شود. طبیعی است که هرچه حجم مخزن کمپرسور بیشتر باشد، باد تولیدی هم بیشتر است که از حدود 10 تا 1200 لیتر متفاوت است و با توجه یا نیاز شما خریداری می‌شود.
  3. شاخص عملکرد کمپرسور باد، SCFM, HP, PS می‌باشد: SCFM میزان هوای تولید شده توسط ماشین و قدرت آن را معلوم می‌کند که در محصولات کوچک‌تر، این مقدار بین 0 تا 5 و در محصولات بزرگ‌تر از 10 به بالا متغیر است. هرچه این شاخص بالاتر باشد، قابلیت پشتیبانی محصولات بادی بیشتر می‌شود.
  • PSL نشان‌دهنده فشار هوای داخل ماشین شماست که تقریباً از 90 شروع می‌شود
  • HP کمپرسورهای بادی نشان‌دهنده میزان قدرت ابزار شماست.

  نوع کمپرسورها بسته به عملکرد آن، تک یا دو مرحله‌ای و یا بدون روغن است.

  • کمپرسورهای تک‌ مرحله‌ای، شامل یک سیلندر یا بیشتر است که فشار گازی بیرونی هم به شکل ثابت می‌باشد.
  • کمپرسورهای دو مرحله‌ای، دست کم دارای دو سیلندر هستند که باعث ایجاد فشار هوای بالا می‌شوند. چند وسیله می‌توانند بدون نگرانی جهت افت فشار، از این نوع کمپرسورها استفاده کنند.

  کمپرسورهای بدون روغن، دارای رینگ پیستون‌هایی هستند که مانع سایش قسمت‌های مختلف به هم می‌شوند.

  این نوع کمپرسورها، حجم کمتری نسبت به محصولات روغنی دارند که مخصوص خرید جهت کاربردهای داخل منزل و محیط‌های کوچک هستند و قابل حمل نیز هستند.

  کدام کمپرسور باد خارجی بهتر است؟ | راهنمای خرید

  نوع کمپرسورها بسته به کاربردی که دارند، ممکن است خانگی، ساختمانی و صنعتی باشد.

  مدل‌های قابل حمل در انواع گوناگونی ساخته می‌شوند که دارای اشکال قابل حمل راحت یا موارد سنگین و همراه چرخ‌دنده هستند. کمپرسورهای کوچک قابل حمل، معمولاً برای باد کردن لاستیک ماشین‌ها یا کاربردی در ماشین‌های بزرگ هستند.

  کمپرسورهای ثابت، بزرگ‌ترین و سنگین‌ترین مدل‌های این محصول را شامل می‌شوند که دارای قدرت زیادی نیز هستند. این محصولان، به‌جای مخصوصی اتصال پیدا می‌کنند و از طرفی به‌صورت مستقیم به مدار سیم‌کشی‌های اصلی محل وصل می‌شوند که بیشتر جهت کار در کارگاه‌ها و تعمیرگاه‌ها و پارکینگ‌ها، خریداری می‌شوند. این دسته محصول را می‌توان به وسایل بادی متفاوت نیز وصل کرد.

  نوع کمپرسورها بر اساس حجم و یا اندازه یا نیاز شما، می‌تواند قابل حمل یا ثابت غیرقابل‌ حمل باشد.

  مدل‌های خانگی کمپرسور، طبیعتاً کوچک‌تر هستند و به‌ راحتی جا به جا می‌شوند؛ مانند پمپ‌های باد کننده لوازم ورزشی یا بازی و غیره.

  مدل‌های ساختمانی، مقاومت و نیروی بیشتری در مقایسه با انواع خانگی دارند که باید به کمک لوازم دیگر جا به جا بشوند. این محصولات بیشتر مناسب کار های خیابانی و جاده‌ای هستند که برای مصرف دائمی خریداری می‌شوند.

  انواع صنعتی برای کار های سنگین‌تر و پی‌درپی تهیه می‌شوند که ساختار پیشرفته ‌تری نسبت به موارد دیگر دارند و در صنعت‌های مهم قابل‌استفاده هستند تا فشار بالای مورد نیاز را فراهم کنند.

  عاملیت فروش ابزارآلات رونیکس (RONIX)

  بهترین برند کمپرسور های باد ایرانی بر اساس قیمت و کیفیت

  برند های کمپرسور بادی

  با توجه به مطالب گفته شده، انواع کمپرسورهای باد را شناختیم و با موارد بالا می‌توانید تشخیص دهید که کدام نوع از آن‌ها دارای قیمت کمتری یا کیفیت بهتری نیز هستند و کدام محصولات مناسب نیاز شما هستند. در ادامه انواع برندهای تولیدکننده این ابزار را برسی می‌کنیم تا با توجه به بودجه مورد نظرتان، کمپرسور باد دلخواه خود را انتخاب کنید.
  ما در ابزارچی با معرفی محصولات داخلی، به افزایش اطلاعات شما در این زمینه کمک کرده و برندهای باکیفیت داخلی مانند انواع ابزارآلات صنعتی ایرانی ازجمله بهترین کمپرسورهای باد را به شما معرفی می‌کنیم.

  تفاوت بلوور و کمپرسور

  پمپ های باد اکتیو

  یکی از معروف‌ترین تولید کنندگان ابزار صنعتی در ایران، برند اکتیو است که نسبت به مارک‌ های دیگر این نوع محصولات، قیمت مناسب‌تری هم دارد. این برند با تجربه چند ساله در زمینه تولید ابزارآلات، با کمک دانش فناوری صنعتی، مشتری‌های مخصوص خود را دارد.
  برند اکتیو، با استفاده دانش مدرن و بهترین فناوری‌ها و با گرد هم آوردن افراد با تجربه، باهدف تولید ابزار و لوازم باکیفیت، از به روزترین فناوری‌ها در محصولات خود استفاده کرده و روز به روز پیشرفت بیشتری در این بازار داشته است؛ بنابراین، محصولات این مارک ابزارآلات صنعتی، لوازم درجه اول و باکیفیت و مطابق به روز ترین استانداردهای جهانی را به خریداران ارائه می‌دهد.

  پمپ های باد کنزاکس

  کنزاکس از قدیمی‌ترین برندهای ایرانی در زمینه تولید ابزار صنعتی است و معمولاً به عنوان با سابقه ترین در زمینه تولید این ابزارآلات صنعتی شناخته می‌شود. ابزاری که توسط این برند تولید می‌شوند، بر اساس استانداردهای بین‌المللی و ساخت کشور چین هستند. این برند در تلاش است که توسط به روز ترین فناوری‌های دنیا، بهترین ابزارآلات صنعتی را برای خریداران ایرانی فراهم کند.
  مارک کنزاکس، با مشورت بهترین افراد در زمینه تولید این دسته محصولات و تجربه اطلاعات کافی در جهت تولید محصولات باکیفیت و متنوع، محبوبیت قابل توجهی در میان خریداران ابزارآلات صنعتی دارد که باعث افزایش مداوم تولیدات این برند شده است.
  کمپرسور باد، کارواش‌ها، ابزار باغ، جک‌ها، صفحات سنگی، برش‌ها و اینونتر های جوشکاری، ازجمله تولیدات باکیفیت این برند است.

  پمپ های باد رونیکس

  کمپرسور بادی رونیکس

  رونیکس که سازنده محصولات برقی، محصولات دستی و کمپرسورهای باد باکیفیت است، نقش پررنگی در بازار ابزارآلات صنعتی ایران دارد. از دیگر محصولات این برند، ابزارات بی سیم، محصولات پنوماتیک است. این برند با اطلاعات کارآمد و تجربه کافی و به روز رسانی مرتب محصولات خود، ضروری‌ترین محصولات بازار صنعتی ایران را فراهم می‌کند.
  برند رونیکس همواره در تلاش بوده است تا با استفاده از نیروهای انسانی و بهترین فناوری‌ها، جایگاه بهتری را در این سبک تولیدات داخلی پیدا کند. از این رو، متخصصین و مدیران زیادی در کشورهای اروپایی و خاورمیانه در حال همکاری به این کارخانه هستند تا موقعیت مناسبی در بازار جهانی پیدا کند.
  تولیدات این برند، بر اساس مهم‌ترین نیازهای صنعتی این عصر طراحی و ساخته شده‌اند و همواره در تلاش است تا استانداردهای خود را افزایش داده و کیفیت بالایی را در تولیدات خود ارائه دهد.

  پمپ های باد توسن

  برند توسن، کار طراحی و تولید محصولات صنعتی را از حدود دو دهه پیش آغاز کرده است و در همه این دوره‌ها در تلاش بوده است تا محصولات استاندارد و باکیفیتی را به بازار عرضه کند تا جایگاه موردنظر خود در بین تولید کنندگان ابزارهای دستی و برقی را از دست ندهد. این مجموعه با استفاده از استانداردهای بین‌المللی، جای خوبی در بین برندهای دیگر برای خود باز کرده است؛ بنابراین، متخصصان و افراد صاحب ایده را گرد هم آورده تا به تحقق اهداف خود کمک کرده باشد و نقش پررنگی در تولید این محصولات داشته باشد.
  شرکت توسن در طراحی و ساخت ابزار دستی، ابزار برقی، باد، باغبانی، کمپرسورهای باد، ابزار بی سیم و غیره در حال فعالیت چشم گیری است.

  پمپ های باد آروا

  این برند نیز در حوضه تولیدات ابزار صنعتی نقش مهمی داشته و بازار این نوع محصولات از برند آروا تغذیه می‌کند.
  آروا کاملاً یک برند داخلی بوده که کمپرسورهای باد باکیفیتی را تولید می‌کند. این مارک با تجربه هفت ساله در زمینه تولید ابزار باد، ابزار جوشکاری، ابزار دستی و انواع فرز، رضایت مشتریان این نوع محصولات را جلب کرده و همین باعث شده است که یک برند باکیفیت و مشتری مدار به حساب بیاید.

  پر فروش ترین ، ارزان ترین و بهترین کمپرسور باد ایرانی

  از جایی که این ابزار دارای انواع بسیار متفاوتی است و تصمیم برای خرید آن را سخت کرده است، در این بخش پر فروش ترین و بهینه‌ترین کمپرسورهای بادی آمده است تا برای نهایی کردن تصمیمتان به شما کمک کند:

  1. پمپ باد موتوری آنکور مدل TM5001
  2. کمپرسور باد سایلنت RC-5012 رونیکس (50 لیتری)
  3. کمپرسور باد مدل AC-1350SP اکتیو (1.5 اسب بخار،چهار سیلندر،50 لیتری)
  4. کمپرسور باد 250 لیتری مدل AP-252 محک ( تک فاز و 2 سیلندر)

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲ رای