تفاوت تراز لیزری نور سبز و قرمز
 • بررسی تفاوت تراز لیزری نور سبز و قرمز می تواند به کاربران کمک کند تا یک تراز متناسب با نیاز و شرایط کاری خود را انتخاب نمایند. مطمئناً در ذهن بسیاری از کاربران و علاقه مندان به کار با تراز لیزری این سؤال پیش آمده است که کدام مدل تراز لیزری و با چه نوع نور لیزری برای زمینه کاری آنها مناسب تر و کاربردی تر خواهد بود. بر همین اساس ما در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی تراز لیزری به بررسی مشخصات و ویژگی های تراز لیزری نور سبز و قرمز بپردازیم که امیدواریم مورد توجه و استفاده شما مخاطبان قرار گیرد.

  معرفی تراز لیزری

  تراز لیزری یک ابزار حرفه ای و پرکاربرد از دسته ابزارآلات اندازه گیری بوده و از آن به عنوات نسل جدید تراز یاد می شود. این ابزار به منظور تراز کردن، عمود کردن سطوح و ایجاد شیب مشخص طراحی شده و در زمینه های مختلف کاری چون امور ساختمانی و عمرانی، نصب انواع کاشی و سرامیک، معماری داخلی، نصب کاغذ دیواری، دیوار کاذب و غیره استفاده می شود. از مزایای بسیار کار با تراز لیزری می توان به افزایش دقت اندازه گیری، کاهش خطا در محاسبات و افزایش سرعت کاری اشاره کرد.

  ترازهای لیزری جانشین های خوبی برای ترازهای دستی و کلاسیک به شمار می روند که با ایجاد خطوط افقی و عمودی بر روی سطوح مورد نظر، فرایند تراز کاری را آسان تر کرده و دقت و سرعت کار را افزایش می دهند. این ترازها با توجه به نوع و رنگ لیزر در دو مدل نور سبز و نور قرمز به بازار عرضه می شوند که هر کدام از آنها از مشخصات و قابلیت های خاصی برخوردار هستند.

  ترازهای لیزری نور سبز و نور قرمز از جهات مختلفی با هم تفاوت دارند که در ادامه و در قالب بررسی ویژگی ها و مشخصات این ترازها به معرفی آنها خواهیم پرداخت و در آخر به یک نتیجه گیری کلی در این زمینه اشاره خواهیم کرد. همچنین بررسی و تحلیل این مشخصات می تواند راهنمای خوبی برای کاربران باشد تا به تفاوت نور سبز و قرمز در تراز لیزری پی ببرند.

  بهترین تراز لیزری برای کاشی کاری و گچ کاری 360 درجه کدام است؟ | راهنمای خرید

  ویژگی های لیزر نور سبز در تفاوت تراز لیزری نور سبز و قرمز

  در این بخش قصد داریم ویژگی ها و قابلیت های تراز لیزری نور سبز را از نظر سطح دید، عمر باتری، ساخت و طراحی، کاربری و قیمت مورد بررسی قرار دهیم که به صورت زیر است:

  سطح دید لیزر سبز در فرق تراز لیزری نور سبز با قرمز

  رنگ سبز از نظر موقعیت مکانی در طیف نور مرئی در وسط آن قرار می گیرد که همین امر باعث راحت تر دیده شدن آن می شود. به همین خاطر لیزر نور سبز نیز در فرایندهای کاری مختلف راحت تر و با وضوح بالاتری دیده می شود. از نظر طول موج رنگ سبز در فاصله 520 الی 560 نانومتری قرار دارد و در عین حال بازه فرکانسی 540 الی 580 هرتزی را نیز به خود اختصاص داده است. از روی این مقادیر و مقایسه آن با مشخصات نور قرمز می توان به این نتیجه پی برد که سطح نور سبز 4 برابر سطح نور قرمز است و بهتر دیده می شود. لذا کاربران در هنگام کار با لیزر سبز رنگ می توانند محدوده دید بالای 60 فوت نیز داشته باشند.

  طیف نور سبز و قرمز

  ساخت و طراحی لیزر سبز

  از آنجایی که لیزرهای نور سبز نسبت به نور قرمز دارای قدرت تابش بیشتری هستند در طراحی و ساخت آنها از قطعات بیشتری استفاده شده است و تهیه و سرهم کردن این قطعات نیز نیازمند صرف زمان و هزینه بیشتری است.

  عمر باتری لیزر سبز 

  این دستگاه ها به دلیل قدرت بالای لیزر از عمر باتری پایین تری برخوردار بوده و باتری آنها زودتر خالی می شود. بعلاوه با کاهش سطح باتری سطح دید لیزر نیز کاهش می یابد و از کارایی لیزر نیز کاسته می شود. همچنین خالی شدن زودتر باتری باعث کاهش زمان تعویض و در نهایت افزایش هزینه ها می شود.

  نوع کاربری لیزر سبز در تفاوت تراز لیزری نور سبز با قرمز

  از ترازهای لیزری در کاربری های مختلفی استفاده می شود که مدل نور سبز این لیزرها برای کاربرانی که به دنبال دید حداکثری در محیط های مختلف هستند می توان بسیار کاربردی و مؤثر باشد. همچنین برای فرایندهای کاری در فضای باز که نیاز به یک سطح دید بالاست، لیزر نور سبز می تواند یک انتخاب درست و ایده آل باشد. از آنجایی که با بالا رفتن سطح دید لیزر، توان دستگاه و مصرف باتری آن افزایش می یابد، در هنگام تهیه و خرید این دستگاه ها باید به این مسئله توجه کافی داشت.

  کاربری تراز لیزری نور سبز

  قیمت لیزر سبز در فرق نور سبز و قرمز در تراز لیزری

  همان طور که اشاره کردیم افزایش سطح دید و توان تراز لیزری نیازمند بکارگیری قطعات بیشتر در ساخت این دستگاه هاست که این امر باعث می شود ساخت آنها با صرف هزینه بیشتری همراه باشد و این ترازها با قیمت بالاتری به بازار عرضه شوند. به طور تقریبی می توان گفت که لیزرهای نور سبز در مقایسه با نور قرمز 20 الی 25 درصد گران تر هستند.

  ویژگی های لیزر نور قرمز در تفاوت تراز لیزری نور سبز و قرمز

  در این بخش و در ادامه بخش قبلی قصد داریم این بار ویژگی ها و قابلیت های تراز لیزری نور قرمز را از نظرسطح دید، عمر باتری، ساخت و طراحی، کاربری و قیمت مورد بررسی قرار دهیم که این ویژگی ها و مشخصات به صورت زیر خواهد بود:

  سطح دید لیزر قرمز در تفاوت تراز لیزری نور سبز و قرمز

  رنگ قرمز برخلاف رنگ سبز از نظر موقعیت مکانی در طیف نور مرئی در یک انتهای آن قرار می گیرد که همین امر باعث سخت تر دیده شدن آن می شود. به همین دلیل لیزر نور قرمز در فرایندهای کاری و محیط های مختلف با وضوح و راحتی بالایی دیده نمی شود. از نظر طول موج رنگ قرمز در فاصله 635 الی 700 نانومتری قرار دارد و همین حالت بازه فرکانسی 430 الی 480 هرتزی نیز بدان اختصاص یافته است.

  شدت نور لیزر سبز و قرمز

  همانند حالت قبل و از روی بررسی این مقادیر و مقایسه آنها می توان به این نتیجه پی برد که سطح نور قرمز یک چهارم سطح نور قرمز بوده و دشوارتر از آن دیده می شود. بر همین اساس کاربران جهت کار با لیزر قرمز می توانند این لیزر را فقط برای محدوده دید پایین تر از 60 فوت در فضای باز استفاده نمایند. اگر قصد استفاده از تراز لیزری در فضای بسته و داخلی خانه را دارید، لیزر نور قرمز برای این فضاها و فواصل 20 الی 30 فوت بسیار مناسب و ایده آل است.

  ساخت و طراحی لیزر قرمز

  این نوع لیزرها به دلیل قدرت تابش پایینی که دارند، در ساخت آنها از قطعات کمتری استفاده شده و همین امر نیز باعث آسان تر شدن فرایند ساخت این دستگاه ها و صرفه جویی در هزینه ها و زمان تولید می شود.

  آموزش کار با انواع تراز لیزری نور سبز و قرمز

  نوع کاربری لیزر قرمز در فرق تراز لیزری نور سبز و قرمز

  از آنجایی که لیزرهای نور قرمز سطح دید پایین تری دارند، نمی توان از آنها در تمام زمینه های کاری مخصوصاً برای فواصل طولانی و فضاهای باز با روشنایی و آلودگی نوری بالا استفاده کرد. از این لیزرها بیشتر برای فواصل کوتاه و فضاهای داخلی و بسته استفاده می شود که هم از کیفیت کاری بالایی برخوردار هستند و هم مصرف باتری پایین و قسمت مقرون به صرفه ای دارند.

  عمر باتری لیزر قرمز 

  قدرت پایین ترازهای لیزری نور قرمز در مقایسه با مدل های نور سبز باعث شده که باتری این دستگاه از طول عمر بیشتری برخوردار باشد. لذا همین مشخصه نیز می تواند برای افرادی که به صورت مداوم از این دستگاه ها استفاده می کنند قابل توجه باشد. بعلاوه مصرف انرژی پایین این دستگاه ها باعث افزایش زمان تعویض باتری و کاهش هزینه ها می شود.

   

  کاربری تراز لیزری نور قرمز

  قیمت لیزر قرمز در تفاوت نور سبز و قرمز در تراز لیزری

  در ساخت ترازهای لیزری نور قرمز به دلیل توان تابشی پایین آنها از قطعات کمتری استفاده می شود و همین امر نیز باعث پایین آمدن هزینه ساخت آنها می شود. فرایند ساخت این لیزرها در مقایسه با مدل های نور سبز کوتاه‌تر بوده و همین امر نیز باعث می شود که این دستگاه های کاربردی با قیمت پایینی در دسترس باشند.

   

  نتیجه گیری در مورد تفاوت تراز لیزری نور سبز و قرمز

  در مورد تفاوت نور سبز و قرمز در تراز لیزری می توان گفت که لیزر نور قرمز در ساخت این ترازها از قدمت بیشتری برخوردار بوده؛ چرا که ترازهای لیزری اولیه با نور قرمز تولید می شدند. همچنین به خاطر تأثیر خوب نور قرمز در بسیاری از محیط های داخلی و خارجی می توان از آن برای اهداف مختلف استفاده کرد. با این وجود در بسیاری از زمینه های کاری افزایش فاصله سطح کار از منبع لیزر باعث شده که نور لیزر در ترازهای نور قرمز به خوبی دیده نشود.

  همچنین این ترازها در محیط های بسیار روشن و دارای آلودگی نوری دارای وضوح پایین تری نسبت به مدل تور قرمز هستند و همین امر فرق تراز لیزری نور سبز با قرمز را نشان می دهد. به طور کلی می توان گفت که نور قرمز با افزایش مسافت از شدت آن کاسته می شود و همین امر نیز باعث کاهش دقت کاربر و افزایش خطای اندازه گیری می شود. در طرف مقابل این مشکلات در لیزر نور سبز دیده نمی شود و دستگاه های دارای این تکنولوژی از نور لیزر قدرتمند و برد بیشتری برخوردار هستند.

  تفاوت تراز لیزری نور سبز و قرمز

  بعلاوه لیزر نور سبز دارای جزئیات بیشتری بوده و استفاده آسان تری دارد. با این وجود لیزر نور سبز گران بوده و در طرف مقابل مدل نور قرمز این دستگاه ها از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار هستند. مورد دیگر از تفاوت تراز لیزری نور سبز و قرمز به عمر باتری این دستگاه ها اختصاص دارد که مدل نور قرمز در مقایسه با مدل نور سبز از عمر باتری بیشتری برخوردار است.

  خرید اینترنتی تراز لیزری نور سبز و قرمز در ابزارچی

  سایت ابزارچی با معرفی و عرضه جدیدترین و با کیفیت ترین مدل های تراز لیزری نور سبز و نور قرمز در تلاش است تا یک بستر خوب و مطمئن برای خریداران این ابزارآلات کاربردی و پرطرفدار فراهم کند. بر همین اساس فروشگاه اینترنتی ابزارچی جدیدترین و کاربردترین مدل های تراز لیزری را با تضمین کیفیت کالا و قیمت مناسب در ویترین فروشگاهی خود گنجانده است تا خریداران به آسانی و تنها با چند کلیک با مدل های مختلف این ابزارآلات و مشخصات و قابلیت های آنها آشنا شوند. همچنین خریداران پس از بررسی های لازم می توانند بهترین مدل های این دستگاه ها را انتخاب کرده و در سبد خرید خود جای دهند تا در کمترین زمان ممکن و درب منزل به آنها تحویل داده شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای