بهترین تراز لیزری برای کاشی کاری و گچ کاری 360 درجه کدام است؟ | راهنمای خرید
 • احتمالاً وقتی به کاشی کاری دیوارها نگاه می‌کنید، به نظرتان کار سختی بیاید و زمان زیادی برای کامل کردنش نیاز باشد. ولی اگر از وسایل مناسب استفاده کنید، این موضوع خیلی وقت کمتری گرفته و نسبتاً راحت انجام میشود. مورد توجه ترین نکته زمان نصب کاشی‌ها، این است که آن‌ها مستقیم روی خود دیوار چسبیده بشوند. اگر غیر از این باشد و منظم روی دیوار نصب نشده باشند، دیوار خوب به نظر نمی‌آید. برای این کار، تراز لیزری به کار میاید تا به شما برای نظم نصب کاشی‌ها کمک کند.
  اگر به دنبال بهترین تراز لیزری برای کاشی کاری و گچ کاری هستید، مطالبی که در ادامه آمده است و توسط ابزارچی تهیه است، به شما کمک خواهد کرد.

  تراز لیزری چیست؟

  تراز لیزری، از ابزارهای پراستفاده جهت انجام کار های معماری و دکوراسیون داخلی و خارجی است. معمولاً از این ابزار برای کار های کاشی کاری، گچ کاری، مشخص کردن جای نصب پریز برق، نصب لوازم مختلف آشپزخانه و حمام و غیره استفاده می‌شود. درواقع این ابزار جهت آسان‌تر کردن بعضی کار های ساختمانی طراحی شده است.
  این وسیله نیاز به کنترل شدن توسط چند نفر ندارد و کار با آن راحت است و از مزایای استفاده از آن، افزایش حساسیت و سرعت قابل توجه کار است.
  کار با این ابزار، به این شکل است که پرتو لیزی را روی دیوار می‌اندازیم تا کار را شروع کنیم

  تفاوت تراز لیزری نور سبز و قرمز

  آیا مهم است تراز لیزری برای کاشی کاری و گچ کاری داشته باشیم؟

  باید گفت که بله. بدون این وسیله، کاشی کاری و گچ کاری دشوار است، خطوط منظم نصب آن‌ها با این ابزار معلوم شده ، به ما کمک می‌کند کار تمیز انجام شده و به این صورت، کار شما چشم گیر و باقاعده به نظر خواهد آمد.

  بهترین تراز لیزری برای کاشی کاری و گچ کار 360 درجه

  بهترین تراز لیزری

  می‌توان گفت که بهترین تراز لیزری برای کاشی کاری و گچ کاری 360 درجه، ترازی است که به بهترین صورت بتواند نیازهای کار شما را جوابگو باشد. کاشی کار ها یا گچ کاران باتجربه و کارکشته، سراغ کم قیمت‌ترین تراز لیزری‌های بازار نمی‌روند. از طرف دیگر، افراد مبتدی و بی تجربه که وارد این شغل شده‌اند هم لازم نیست که به دنبال تراز لیزری با هزینه بالا بروند. پس بسته به میزان مهارت و نیاز کار، باید تراز لیزری موردنظرتان را انتخاب کنید.

  تراز لیزری برای کاشی کاری و گچ کاری، باید چه معیارهایی داشته باشد؟

  معیار انتخاب تراز لیزری

  تراز لیزری مناسب کار، باید ویژگی‌های به خصوصی داشته باشد تا از کیفیت کار شما کم نکند. در ادامه، این معیارها را برسی می‌کنیم:
  • تراز لیزری، خطوط افقی و عمودی تشکیل دهد
  • با پرتو لیزری، فضای موردنظر شما را پر کند
  • پرتو تراز لیزری مناسب باید وضوح خوبی داشته باشد که روی تمام دیوار و سقف به راحتی دیده شود. از این رو، ترازهای لیزری دارای پرتو سبز رنگ، دارای مشتریان بیشتری است. رنگ دیگر این پرتوها قرمز است که در روز، وضوح کمتری دارد و این مسئله باعث شده است طرفداران کمتری هم داشته باشد. در مقابل، ترازهای لیزری با پرتو سبز رنگ، دارای وضوح 3 برابر است
  • از ویژگی خود تراز شوندگی برخوردار باشد

  اگر جز ویژگی‌های گفته شده، تراز لیزری موردنظر شما از موارد زیر هم برخوردار باشد، در خرید آن تردید نکنید:

  • تراز لیزری، دارای خطوط لیزری 360 درجه باشد: از لحاظ پوشش ناحیه کار، تراز های لیزری در دو گروه ترازهای 180 درجه و 360 درجه قرار می‌گیرند. طبیعی است که تراز لیزری 360 درجه پر طرفدارتر باشد چون می‌شود به کمک آن، تمام ناحیه را تا زاویه 360 درجه پوشش داد.
  • این تراز، یک یا سه پایه داشته باشد
  • بتواند با خطوط زاویه دار تطبیق پیدا کند
  • مجهز بودن به باتری یدک
  • دارای نشانگر عدم تراز
  • دقت بالا
  • مجهز به کلید قفل کن تراز

  بهترین برندهای تراز لیزری برای کاشی کاری و گچ کاری

  بهترین تراز لیزری برای کاشی کاری و گچ کای

  نتیجه گیری

  همانطور که گفته شد، بهترین تراز لیزری برای کاشی کاری و گچ کاری، باید دارای ویژگی‌های مشخصی ازجمله خود تراز شوندگی، پایه مگنت، قابلیت نصب روی پایه مخصوص و حساسیت زیاد باشد. شما بسته به نیاز خود و مقدار استفاده از این ابزار بهتر است بصرفه ترین برند را خریداری کنید؛ اما به صورت کلی، ترازهای لیزری با لیزرهای سبز رنگ، از بهترین و دقیق‌ترین لیزرها به شمار میایند.
  مارک ‌های بوش، ماکیتا، لایکا، لیزرلاینر و دیوالت، پر کاربرد ترین و پر فروش ترین ترازهای لیزری در بازار هستند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۱ رای