چه متر لیزری یخرم
 • متر لیزری، از ابزارآلات مهم و کاربردی برای تعمیرکاران و ساختمان سازان و طراحان است که به کمک آن، این امکان وجود دارد که اندازه، سطح، طول و برخی اندازه گیری های پیچیده را انجام بدهند. به کمک متر لیزری، فواصل مهم و دقیق را بدون خطای احتمالی، تنظیم کرد.
  درواقع این ابزار یک فاصله سنج است و جهت محاسبه دقیق فاصله ها از پرتو لیزر و عدسی استفاده می‌کند. عملکرد این وسیله به این شکل است که یک پالس متمرکز نور را به هدف هدایت کرده و مدت زمان بازتاب آن را اندازه گیری می‌کند. به زبان راحت تر، متر لیزری مدت بیت تابش و بازتاب نور هدایت شده را سنجیده و به متراژ تبدیل خواهد کرد.
  این مقاله جهت پاسخ گویی به سؤال چه متر لیزری بخرم نوشته شده است که توسط تیم ابزارچی آماده شده است.

  کاربرد متر لیزری

  اگر بخواهیم به صورت کلی بگوییم، مفید ترین کاربرد متر لیزری، ترازیابی، تطابق و به دست آوردن فواصل است. از دیگر مزایای استفاده از این ابزار، کاربرد آن در ساخت بنا، عمق سنجی در آب های عمیق، صنایع نظامی، سیستم های تولیدات صنعتی مانند نقشه برداری و فولاد است. برای اینکه بدانید متر لیزری چطور کار می‌کند، توصیه می‌شود مطلب متر لیزری چیست؟ کاربرد و مزایای استفاده از متر لیزری را مطالعه نمایید.

  چه متر لیزری بخرم؟

  در ادامه، بهترین برند های متر لیزری را بررسی میکنیم. جهت اطلاع از قیمت آنها، روی لینک محصول کلیک کنید.

  متر لیزری 200 متری مدل DW03201 برند دیوالت

  متر لیزری دیوالت

  متر لیزری 200 متری مدل DW03201 برند دیوالت از محصولات شرکت دیوالت می‌باشد که می‌تواند تا فواصل 200 متری را با دقت یک میلی‌متر دارد.
  کیفیت بالای این مدل متر لیزری دیوالت به کاربر این امکان را می‌دهد که حتی در گرد و غبار اندازه‌گیری کند بدون اینکه به متر آسیبی وارد شود، چراکه متر لیزی DW03201 در برابر نفوذ گردوغبار مقاوم است. امکانات این متر کار را برای کاربران در انواع پروژه‌های کوچک و بزرگ ساختمانی و … راحت کرده و با توجه به اینکه قابلیت محاسبه و اندازه‌گیری محیط، مساحت و حجم و اندازه‌گیری‌های خطی مداوم به یک دستگاه پرکاربرد تبدیل شده. متر لیزری با بلوتوث و صفحه نمایش رنگی به دلیل وزن کم و امکاناتی مثل کیف و کمربند به راحتی قابل حمل است.
  صفحه نمایش متر لیزری دیوالت دارای یک صفحه نمایش دیجیتال واضح و خوانا برای نمایش اندازه گیری ها توسط کاربر می باشد. دقت اندازه گیری متر لیزری بالا می باشد و تا فاصله 200 سانتیمتر را می توانید با استفاده از آن اندازه گیری کنید. این مدل دارای صفحه نمایش دیجیتال خوانا بوده و نیز قابلیت محاسبه در دو واحد میلی متر و اینچ را دارا می باشد.

  متر لیزری 50 متری DW03050 دیوالت

  این نوع برند متر لیزری نیز از محصولات شرکت دیوالت بوده و تا فواصل 50 متری را اندازه گیری می‌کند.
  متر لیزری دیوالت برای استفاده در انواع کارگاه‌ها مناسب است چراکه نور صفحهٔ نمایشگر باعث خوانا شدن نوشته‌ها می‌شود.
  همچنین اتصال دستگاه به نرم‌افزارهای مهندسی این امکان را برای برق‌کاران، پیمانکاران، نقاشان، معماران، بازرسان و سازندگان فراهم می‌کند که به راحتی و با دقت اندازه‌گیری کنند، یا مساحت و حجم را محاسبه کنند.
  همچنین وزن کم دستگاه و حافظهٔ آن باعث شده در پروژه‌های ساخت‌وساز مسکونی و تجاری بسیار کارآمد و پراستفاده باشد.

  این متر لیزری از بالا و انتهای دستگاه دارای قابلیت محاسبه بوده، حجم مستطیل و مربع را محاسبه کرده و همچنین می‌تواند محیط و مساحت مثلث، مربع و مستطیل را محاسبه کند.
  این متر لیزری 5 عدد حافظه داخلی داشته، قابلیت جمع و تفریق چند متراژ را دارد و در برابر رطوبت مقاوم است.

  متر لیزری 100 متری DW03101 دیوالت

  این متر لیزری، یکی از وسایل کاربردی، دقیق با کاربری آسان متر لیزری/فاصله سنج لیزری می‌باشد که با استفاده از زمان رفت و برگشت یک پالس لیزر به هدف، می توان جهت اندازه گیری فاصله، تراز یابی و تطابق استفاده کرد. به دلیل کاهش خطای انسانی، افزایش سرعت کار و افزایش دقت، مترهای لیزری بسیار پرکاربرد می‌باشند.
  متر لیزری مدل DW03101  یک محصول باکیفیتی است که  توسط شرکت دیوالت تولید و به بازار عرضه شده است. این متر لیزری با وزن 130 گرم کم وزن بوده و کار با آن بسیار راحت می‌باشد. دقت اندازه گیری این مدل  0.1± میلی‌متر و دامنه اندازه گیری آن  100 متر می باشد. قابلیت محاسبه حجم، مساحت، ارتفاع (فیثاغورثی) را دارد. با توجه به دردسرهای اندازه گیری با مترهای عادی، مترلیزری DW03101 میلواکی این کار را برای شما آسان کرده است. همچنین صفحه نمایش این متر لیزری خوانا می باشد. این دستگاه در برابر ضربه مقاومت بالایی دارد.

  متر لیزری RH-9180 رونیکس

  متر لیزری RH-9180 رونیکس (80 متری) یکی از انواع کاربردی متر لیزری بوده که توسط برند رونیکس طراحی و تولید شده است. از مشخصات این مترها می‌توان به  وزن 0.105 کیلوگرم، دقت 1.5 میلی متر، برد 80 متر، واحدهای اندازه گیری فوت، اینچ، متر، منبع تغذیه باتری (غیر شارژی)، مدل RH-9180، بلوتوث داخلی جهت اتصال متر به تلفن های همراه برای ثبت دقیق عملکردهای محاسباتی و صفحه کلید ضد غبار و باکیفیت جهت افزایش طول عمر اشاره کرد.

  متر لیزری RH-9150T رونیکس (50 متری)

  متر لیزری RH-9150T رونیکس (50 متری) یکی از انواع کاربردی متر لیزری بوده که توسط برند رونیکس طراحی و تولید شده است. از مشخصات این مترها می توان به  برد 50 متر، وزن 0.13 کیلوگرم، دقت ±2 میلی متر، کلاس لیزر 2، منبع تغذیه باتری (غیر شارژی)، مدل RH-9150T، دقت و سرعت اندازه گیری بالا، قابلیت اندازه گیری مستمر و لحظه ای جهت محاسبات جابه جایی، امکان ذخیره 20 محاسبه و  نشانه گذاری فواصل از پیش تعیین شده اشاره کرد.

  متر لیزری 50 متری مدل NTM-5250 نووا

  متر لیزری نووا

  متر لیزری 50 متری مدل NTM-5250 نووا یکی از انواع کاربردی متر لیزری بوده که توسط برند اکتیو طراحی و تولید شده است. از مشخصات این مترها می توان به دقت اندازه گیری 1/5 میلی‌متر در 10 متر، دیود لیزری ۶۳۵ نانومتری، منبع تغذیه باتری، قابلیت نصب روی سه پایه با رزوه ۱/۴ اینچ، قابلیت اندازه گیری حداقل و حداکثر، مکان یابی، جمع و تفریق، مساحت، حجم، فیثاغورث ساده و دوبل، صفحه نمایش بزرگ با عمر طولانی اشاره کرد.

  متر لیزری 80 دی سی ای مدل ADF03-80

  متر لیزری DCA مدل ADF03-80 ابزاری است برای سنجش فاصله. متر لیزری DCA میزان فاصله را با استفاده از پرتوهای لیزر اندازه گیری می کند. پرتوهای لیزر از نظر ماهیت تفاوتی با نور معمولی ندارند؛ اما از آنجایی که یک پرتو لیزری از هزاران باریکه نور ساخته شده، عملیات خاصی را امکان‌پذیر می‌کند که نور معمولی قادر به انجام آن نیست. نور لیزر فرکانس و پراکندگی کمتری نسبت به نور معمولی دارد و در هنگام تابیدن به نقاط دور متمرکز می‌شود.

  متر لیزری مدل LDM-40 محک

  متر لیزری محک

  متر لیزری فوق یکی از دستگاه‌های شرکت «محک» (Mahak) بوده که تحت عنوان مدل «LDM-40» به بازار عرضه می‌شود. لیزر این متر از نوع کلاس 2 بوده و با کمک آن می‌توانید فاصله، مساحت و حجم را اندازه‌گیری و محاسبه کنید. از دیگر مزایای این محصول می‌توان به قابلیت نمایش مقادیر بر اساس فوت، اینچ و متر اشاره کرد. با کمک این متر می‌توان مسافتی حداکثر 40 متری را اندازه‌گیری کرد. این محصول انرژی مورد نیاز خود را از طریق باتری تأمین می‌کند و صفحهٔ نمایش آن از نوع چهار خطی است.

  متر لیزری بوش مدل GLM 50 C

  متر لیزری بوش مدل GLM 50 C دارای برد 50 متری دارای ابعاد بسیار کوچک (4.5 × 10.6 سانتی متر) و وزن 0.1 کیلوگرم است که به راحتی می‌توان هرجایی همراه خود داشت.
  بسیار دقیق می باشد و قابلیت اتصال روی سه پایه برای جلوگیری از لرزش دست کاربر در هنگام کار را دارد.
  منبع تغذیه آن باتری است که از 2 باتری 1.5 V LR03 (AAA) استفاده می‌کند و همچنین قابلیت ذخیره‌سازی داده ها را تا 30 عدد دارد.
  همچنین قابلیت اتصال به موبایل همراه شما با استفاده از بلوتوث را دارد.
  دارای صفحه نمایش رنگی می‌باشد
  دارای استاندارد IP 54 (ضد گرد و غبار و قطرات آب) که به افزایش طول عمر دستگاه کمک می‌کند نیز می‌باشد.

  متر لیزری شارژی 40 متری AC-7640L اکتیو

  متر لیزری شارژی 40 متری AC-7640L اکتیو یکی از انواع کاربردی متر لیزری بوده که توسط برند اکتیو طراحی و تولید شده است. از مشخصات این مترها می توان به طول لیزر 40 متر، منبع تغذیه باتری، نوع باتری 3.7 ولت Li-ion، قابلیت اندازه گیری حداقل و حداکثر، مکان یابی، جمع و تفریق، مساحت، حجم، فیثاغورث ساده و دوبل، صفحه کلید soft-touch با عمر طولانی، قابلیت تراز با ویال تعبیه شده در دستگاه و لیزر ضد غبار و ضد آب اشاره کرد.

  متر لیزری 80 دی سی ای مدل ADF03-80

  متر لیزری DCA مدل ADF03-80 ابزاری است برای سنجش فاصله. متر لیزری DCA میزان فاصله را با استفاده از پرتوهای لیزر اندازه گیری می کند. پرتوهای لیزر از نظر ماهیت تفاوتی با نور معمولی ندارند؛ اما از آنجایی که یک پرتو لیزری از هزاران باریکه نور ساخته شده، عملیات خاصی را امکان‌پذیر می‌کند که نور معمولی قادر به انجام آن نیست. نور لیزر فرکانس و پراکندگی کمتری نسبت به نور معمولی دارد و در هنگام تابیدن به نقاط دور متمرکز می‌شود.

  نتیجه گیری

  متر لیزری ابزاری مفید و کاربردی در صنایع مختلف به ویژه ساختمان سازی است که کار با آن ساده بوده و این امکان را به شما می‌دهد فاصله های مختلف تا ۲۰۰ متر را به راحتی اندازه گیری کنید.
  متر لیزری از برند های مختلف با ویژگی های متفاوت به فروش می‌رسد؛ بنابراین بهتر است قبل از خرید، نمونه های مختلف این ابزار را باهم مقایسه کرده و برای تهیه آن به نتیجه برسید.
  این مقاله توسط تیم ابزارچی تهیه شده و هدف آن رفع ابهامات و راهنمایی درباره چه متر لیزری بخرم تا برایمان کاربردی تر باشد، بود. امیدواریم این مطالب برایتان مفید بوده و برای خرید محصول مناسب، شما را راهنمایی کرده باشد.

   

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۷ رای