بهترین قیچی شمشاد زن | انواع آن و راهنمای خرید
 • قیچی شمشاد زن، جهت حرص و زیباسازی باغچه ها و پرچین استفاده می‌شود که نمونه پیشرفته تر آن، دستگاه شمشاد زن برقی و موتوری است. اگر دنبال یک قیچی شمشاد زن مناسب هستید، باید ویژگی ها و مدل های مختلف آن را برسی کنید تا انتخاب مناسبی داشته باشید.
  این مقاله که توسط ابزارچی فراهم شده است، بهترین قیچی های شمشاد زن را معرفی کرده و ویژگی های مثبت و منفی آن ها را توضیح می‌دهد.

  معیار خرید بهترین قیچی شمشاد زن

  معیار خرید قیچی شمشاد زن

  پیش از خرید قیچی شمشاد زن، بهتر است ویژگی های زیر را در نظر داشته باشید:

  اندازه و وزن

  اندازه و وزن قیچی شمشاد زن، در خرید آن تأثیر مهمی دارد چون خرید قیچی های سنگین باعث افزایش خستگی شما می‌شود و سرعت کارتان را پایین میاورد.
  حرص کردن باغ و کوتاه کردن پرچین ها، کاری زمان بر و تکراری است و برای این کار باید همواره دست خود را بالاتر از شانه های خود نگه دارید. این کار دسته شمارا خسته می‌کند و طبیعی است که اگر قیچی سبک و خوش دستی داشته باشید، راحت تر خواهید بود.
  بعضی اوقات لازم است برای انجام کار، به دسته های تلسکوپی نیاز باشد که مدل آن به نیروی بدنی شما بستگی دارد. در کل، دستگیره هایی که جنس فایبرگلاس و آلومینیومی دارند، سبک تر از جنس های فولادی و چوبی هستند.

  تیغه های برش

  نوع این تیغه های قیچی شمشاد زن است که باعث می‌شود بتوانید از آن بهتر استفاده کنید و کیفیت کار شما در زمان اصلاح پرچین و گیاهان را بالا می‌برد. اگر کار شما برای فاصله های کم با پرچین است، بهتر است که از تیغه های کوچک تر و دسته های کوتاه تر استفاده کنید. برای پرچین های بلندتر و کار های باغبانی سنگین تر هم خوب است از تیغه های بلندتر با دسته های بلندتر استفاده کنید تا وقتتان هدر نرود.
  تیغه های برش قیچی، در بهترین حالت باید در قسمت برش تماس داشته باشد تا از چسبندگی و اصطکاک بکاهد. جهت بالا بردن کیفیت کارتان و بالاترین کارایی، تیز بودن تیغه های قیچی، اهمیت بالایی دارد. از جایی که تیز بودن تیغه ها همیشه اهمیت دارد، قیچی شمشاد زنی را انتخاب کنید که تیغه های آن به راحتی جدا بشود تا آن را تیز کنید.

  نوع تیغه ها

  نوع تیغه ها

  تیغه های قیچی شمشاد زن انواع مختلفی دارد که بسته به کار شما انتخاب می‌شوند. در این بخش بهترین و پرکاربرد ترین نوع تیغه های شمشاد زنی را برسی میکنیم:

  • تیغه های مستقیم: در کار های باغبانی و شمشاد زنی، اکثراً از این تیغه استفاده می‌شود. این تیغه ها جهت هرس شاخه ها و قسمت های کوچک تر بیشترین استفاده را دارند.
   این نوع تیغه ها، معمولاً به کمک سنگ آسیاب یا سنگ تراش قابل تیز شدن هستند.
  • تیغه های منحنی یا مواج: تیغه های منحنی، دقت کار را بالاتر برده، کار برش را راحت تر کرده و میزان لغزش هنگام کار را کاهش می‌دهد.
   از نکات منفی این تیغه ها، این است که جهت تیز کردن آن‌ها باید به یک متخصص سپرده شوند.
  • تیغه با پیچ تنظیم محور: قیچی هایی که دارای این نوع تیغه باشند، این ویژگی را دارند که تیغه ها قابل تنظیم باشند. امکان تهیه پیچ و مهره های محوری جدید، ویژگی مهم این نوع تیغه است چون این قسمت ابزار زودتر از باقی قسمت ها خراب می‌شوند.
  • تیغه با پوشش نچسب: بعضی مدل تیغه های قیچی شمشاد زن، دارای پوشش نچسب و ضد رنگ هستند.
   از نکات مثبت این تیغه ها، مقاومت بالای آن‌ها در برابر زنگ زدگی است.

  مکانیزم برش قیچی شمشاد زن

  مکانیزم دنده ای با طراحی خوب و کیفیت بالا، این امکان را می‌دهد تا تنش ناشی از کار کم شود. این طراحی های به روز، باعث می‌شود برش قسمت های بزرگ، با اعمال شدن نیروی کمتری انجام شوند.
  قیچی مناسب این امکان را به شما می‌دهد که هنگام کار با قیچی و هرس کردن پرچین ها از کار خود لذت ببرید.
  بسته به انواع کار و هدفتان از خرید این نوع قیچی ها، مکانیزم های متفاوت این نوع محصولات می‌توانند برای شما کاربردی باشند. اگر برای کار های سبک و گیاهان کوتاه قصد خرید قیچی شمشاد زنی دارید، اهمیت مکانیزم قیچی، کم می‌شود.

  ظرفیت برش قیچی شمشاد زنی

  پیش از خرید قیچی شمشاد زن، لازم است به میزان سختی کار و ضخامت شاخه های گیاهان مورد نظر دقت کنید. خیلی از قیچی های شمشاد زن بازار ابزار، مناسب کار های سبک و شاخه های ظریف هستند و اگر قصد هرس درختان و گیاهان ضخیم را دارید، نیاز به محصولاتی دارید که ظرفیت این کار را داشته باشند.

  آسانی کار با قیچی

  یکی از مهم ترین معیار ها هنگام تهیه بهترین قیچی شمشاد زن، آسانی کار با آن است. شاید لازم باشد که در بعضی کار ها، قیچی را به صورت مداوم در دست داشته باشید که این موضوع طبیعتاً باعث خستگی شما خواهد شد و در این موقعیت، راحتی کار با قیچی اهمیت پیدا می‌کند.
  بسیاری از قیچی های بازار برای راحتی شما، جوری طراحی شده اند که تا حد ممکن از خسته شدن دستتان هنگام کار، جلوگیری شود. بهتر است برای این هدف، به دنبال قیچی هایی باشید که برای دستگیره های بالشتکی، ضربه گیر در قسمتی که دسته ها با هم تماس پیدا میکنند و سیستم سپر، داشته باشد. این موارد باعث می‌شود که فشار کار از روی بدن شما برداشته شود و کارتان راحت تر انجام شود.

  دسته های تلسکوپی

  اگر پرچین ها فاصله زیادی با شما داشته و بلند باشند، قیچی شمشاد زنی شما باید دسته تلسکوپی داشته باشد. البته باید بهتر است این را هم بدانید که کار با دسته های تلسکوپی سخت تر از قیچی های معمولی است.
  از دیگر موارد قابل توجه هنگام خرید قیچی با دسته تلسکوپی، این است این ابزار ها وزن بیشتری داشته ولی برای ارتفاع های بیشتر، حتماً به آن نیاز خواهید داشت.

  قطعات تعویضی

  مهم است که در زمان خرید قیچی شمشاد زن، دقت کنید که برند مورد نظر، تیغه ها و قطعات جایگزین را هم در دسترس شما گذاشته باشد.
  این مورد برای افرادی که با قیچی شمشاد زنی زیاد کار میکنند و هرس کردن گیاهان جزو کار های ثابتشان است، قابل توجه است چون نیاز است به صورت مرتب ابزار خود را تمیز کرده و آن را ارتقا دهند.

  بهترین قیچی شمشاد زن کدام است؟

  بهترین قیچی شمشادزن

  برند های قیچی مختلفی در بازار وجود دارند که با هم در رقابت هستند تا ویژگی بهترین بودن را به خود اختصاص دهند. شما باید بسته به نوع کار، میزان سخت بودن آن و بودجه مورد نظرتان، قیچی مناسب را انتخاب کنید. در این قسمت، بهترین قیچی ها را برسی میکنیم تا انتخاب بهترین قیچی شمشاد زن، برای شما آسان تر باشد.

  قیچی شمشاد زن دسته تلسکوپی واستر

  قیچی شمشاد زن دسته تلسکوپی واستر، دارای تیغه هایی محکم با دسته ای از جنس آلومینیوم سبک و با مقاومت بالا و باکیفیت است که مخصوص هرس کردن گیاهان است. از سوی دیگر، دسته های این قیچی به نحوی طراحی شده است که مناسب کوتاه کردن شاخه های بلند باشد. این ابزار هم برای راست دست ها و هم برای چپ دست ها مناسب می‌باشد.
  قیچی شمشاد زن دسته تلسکوپی واستر برای هرس کردن، شکل دادن و کوتاه کردن گیاهان و شمشاد ها کاملاً مناسب بوده و نیاز کار باغبانی شما را برآورده می‌کند.
  ابزارچی، بهترین فروشگاه ابزارآلات ایرانی و خارجی، انواع قیچی باغبانی از برند های متفاوت مانند برند واستر را دارا می‌باشد. جهت مشاهده و خرید این محصول، اینجا کلیک کنید.

  قیچی شمشاد زن RH-3112 رونیکس

  قیچی شمشاد زن RH-3112 رونیکس از نمونه های پرطرفدار قیچی های شمشاد زنی بوده که از محصولات باکیفیت برند رونیکس می‌باشد. از مشخصات این وسیله می‌توان به وزن 1180 گرمی آن، فلزی بودن دسته، ضخامت تیغه 4 میلی متری، طول تیغه 10 اینچی و طول دسته 55 سانتی متری آن اشاره کرد.
  نقاط قوت قیچی شمشاد زن RH-3112 رونیکس، ضربه گیر لاستیکی این ابزار، مقاومت زیاد در کار های سنگین، طراحی ارگونومیک دسته، تیغه تیز فولادی آن می‌باشد. جهت مشاهده و خرید این محصول، اینجا کلیک کنید.

  نکات مهم هنگام انتخاب بهترین قیچی شمشاد زن

  نکات خرید قیچی شمشادزن

  این محصولات، جهت مرتب سازی و هرس شاخه ها و گیاهان ساخته شده است، اما طبیعی است که نمیتوان انتظار داشت که شاخه هایی با ضخامت بالا را هم ببرند. به طور کلی، بهتر است دنبال خرید یک قیچی شمشاد زن متعادل و سبک به تناسب بودجه خود داشته باشید.
  موارد زیر، در خرید بهترین قیچی شمشاد زن به شما کمک می‌کند:

  • قیچی هایی که دارای تیغه های روکش دار هستند، شاخه های بزرگ را هم آسان تر از قیچی های دیگر کوتاه میکنند. همانطور که گفته شد، این روکش باعث می‌شود که جلوی زنگ زدگی و چسبندگی هم گرفته شود.
  • قیچی شمشاد زنی هایی که تیغه فولادی با کربن بیشتر و محکم تر هستند، برش های بهتری هم ایجاد میکنند.
  • برای پرچین های بلند، قیچی شمشاد زنی با دسته های تلسکوپی بخرید تا سرعت کارتان افزایش پیدا کند.
  • بهتر است از همان نخست، قیچی شمشاد زنی با کیفیت بالا بخرید. طبیعتاً این قیچی ها، قیمت بالاتری هم دارند که باعث می‌شود کیفیت و سرعت کار شما بالا رفته و برش های زیبا تری هم ایجاد بشود.
   در مقابل، قیچی های ارزان قیمت زودتر خراب شده و رسیدگی بیشتری هم نیاز دارند که از این رو، زودتر هم کند می‌شوند و باعث می‌شود هزینه های بیشتری کنید.

  قیمت بهترین قیچی شمشاد زن

  در حال حاضر، با هزینه کمتری از یک میلیون تومان هم می‌شود این محصولات را تهیه کرد اما جهت خرید محصولات با کیفیت و با دوام، نیاز است تقریباً تا دو میلیون تومان هزینه شود.

  نگه داری از قیچی شمشاد زن

  نکته قابل اهمیت، این است که قیچی خود را بعد از کار همیشه تمیز کرده و آن را تیز نگه دارید. این کار، جهت پیشگیری از زنگ زدگی و محافظت از کیفیت اولیه آن انجام می‌شود.
  میتوانید قیچی را پس از هرس، با آب ولرم و صابون بشورید تا بخش های گیاه از روی آن کامل پاک شود و روی آن نماند. اگر باز هم مواد و یا خاک روی آن مانده است، از برس برای پاک کردن ان استفاده کنید. بهتر است از برس های دندانه بلند استفاده نکنید چون این امکان را دارد که به تیغه آن قیچی لطمه خورده یا باعث زنگ زدگی شود.
  برای پیشگیری از زنگ زدگی تیغه های قیچی شمشاد زنی یا آسیب های دیگر، میتوانید بعد از تیز کردن آن‌ها، روی این قسمت روغن بزنید تا در فاصله استفاده بعدی دچار خوردگی نشود.

  نحوه تیز کردن تیغه های قیچی شمشاد زنی

  به روش های مختلفی میتوان تیغه های قیچی شمشاد زنی را تیز کرد. برای مثال میتوان از ابزار هایی چون تسمه تیز کن، آسیاب های زاویه ای، آسیاب مته و سنگ آسیاب های دیگر، استفاده کرد.
  اگر قیچی خریداری شده، تیغه های دندانه دار یا گرد دارد، میتوانید از برای تیز کردن تیغه ها، آن را به فرد متخصص واگذار کنید تا هنگام این کار آسیب نبیند.

  روش درست استفاده از قیچی شمشاد زن

  کار با قیچی شمشاد زن سخت نیست اما اگر تجربه ای در کار با قیچی شمشاد زن ندارید، باید احتیاط کنید. قبل از استفاده از این ابزار، باید به یاد داشته باشید که از تمیزی تیغه های آن مطمئن باشید.
  لبه قیچی شمشاد زن را روی گیاه گذاشته و مانند کار با قیچی های دیگر این کار را انجام دهید.
  برای احتیاط، بهتر است در اول کار، سعی نکنید برش های بزرگی بزنید و کار را از ساقه های کوچک آغاز کنید.
  در پایان، قیچی را کاملاً تمیز کنید تا کثیفی ها باعث زنگ زدگی فلز آن نشود.

  خلاصه مقاله با ابزارچی

  اگر باغ و باغچه ای دارید که قصد دارید آن را همیشه مرتب نگه دارید یا باغبان هستید، بهتر است یک قیچی شمشاد زنی مرغوب تهیه کنید.
  برای تهیه محصولاتی با کیفیت بهتر و جلوگیری از ایجاد خستگی در زمان کار، بهتر است به مواردی مانند دسته قیچی، تیغه ها و مکانیزم برش دقت کنید. در این مقاله که توسط تیم ابزارچی تهیه شده است، بهترین قیچی شمشاد زن و ویژگی های یک محصول خوب ارائه شد که امیدواریم مفید بوده باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای