پرداخت آنلاین
 • اینترنتی کردن کسب و کارها علل الخصوص مشاغلی که محصولاتی را خرید و فروش می‌کنند می‌تواند تاثیر خوبی بر روی فروش آن ها بگذارد امروزه بسیاری از فروشندگان برای گسترش فضای کاری خود به سمت آنلاین کردن کسب و کارشان رفته اند. آن ها با طراحی سایت فروشگاهی و ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ محدودیت جغرافیایی را از بین می‌برند یعنی دیگر فرقی نمی‌کند که فروشگاه شما بزرگ باشد یا کوچک و حتی در چه شهرهایی فعالیت می‌کنید، کلیه مشاغل فروشگاهی با داشتن یک وب سایت حرفه ای می‌توانند با کل ایران و حتی جهان ارتباط برقرار کنند و مشتریان از فروشگاه اینترنتی آن ها خرید داشته باشند. فروشگاه های اینترنتی مزایای زیادی برای کسب و کارها دارد که یکی از این مزایا مدیریت بهتر و کاهش هزینه ها را در پی دارد همچنین می‌توانید با قرار دادن تصاویر کلیه محصولات خود در داخل سایت، به مشتریان این امکان را بدهید که به راحتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند. انتظاراتی که مشتریان از یک فروشگاه اینترنتی دارند این است که آن ها بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن خرید خود را انجام دهند. درواقع ساده شدن فرآیند خرید در فروشگاه های اینترنتی از جمله مواردی است که فروشندگان را به سمت طراحی سایت سوق می‎‌دهد به همین دلیل سعی کنید در هنگام راه اندازی وب سایت فروشگاهی تمام مسائلی که راحتی کاربر را در پی دارد را در نظر بگیرید تا مشتریان هنگام کار با سایت، رابط کاربری خوبی را تجربه کنند.

  فروشگاه اینترنتی

  از جمله مواردی که موجب موفقیت فروشگاه های اینترنتی می‌شود تا با استفاده از آن بتوانید تجارت خود را گسترش دهید عبارت اند از:

  1. مشتریان هنگام خرید از محصولات فروشگاه ابتدا تصاویر آن محصول را مشاهده می‌کنند سپس اقدام به خرید خواهند کرد. بنابراین استفاده از تصاویر حرفه ای و با کیفیت می‌تواند بر روی درصد فروش شما تاثیر خوبی بگذارد. به عنوان مثال در یک سایت فروش لباس باید تصاویر کلیه محصولات قرار گرفته در سایت، کیفیت لازم را داشته باشد و اگر اینطور نباشد مشتریان ترقیب به خرید آن لباس نخواهند شد. سعی کنید در هنگام ثبت تصویر از محصولات حتما زاویه درستی را برای عکاسی انتخاب کنید همچنین عکاسی در مکان هایی که نور کافی دارند به شما در گرفتن تصاویر حرفه ای کمک خواهد کرد.

  2. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده گسترده بیشتر مردم از تلفن همراه به همین دلیل مخاطب بیشتر سایت ها کاربران موبایلی هستند. به دلیل این که بیشتر وب سایت ها در صفحه نمایش های بزرگ مانند لپتاپ یا کامیپوتر طراحی می‌شود به همین دلیل گوگل از طراحان می‌خواهد که سایت ها را به گونه ای طراحی کنند که کاربران موبایلی هم بتوانند با سایت ارتباط برقرار کنند علل الخصوص در وب سایت های فروشگاهی که مشتریان فرآیند خرید را انجام می‌دهند. طراحی سایت به صورت ریسپانسیو یا واکنشگرا به این منظور انجام می‌شود تا مشتریان با هر وسیله ای بتوانند وارد سایت شوند و با آن ارتباط برقرار کنند. در صورت ریسپانسیو نبودن سایت امکان به هم ریختگی کلیه المان ها، تصاویر، دکمه های سایت می‌باشد نتیجه این اتفاق از دست دادن مشتریانتان را در پی خواهد داشت.

  3. قرار دادن توضیحات محصولات در فروشگاه اینترنتی به مشتریان در گرفتن تصمیم مناسب کمک خواهد کرد. به دلیل این که مشتریان قبل از خرید محصول مورد نظر خود ابتدا توضیحات آن را مطالعه می‌کنند سپس بعد از بررسی لازم اقدام به خرید خواهند کرد.

  4. سعی کنید در فروشگاه اینترنتی خود محصولات مرتبط با سایت را قرار دهید و از گذاشتن محصولاتی که با موضوع سایت ناهماهنگ است خودداری کنید. به عنوان مثال فروشندگان ابزار فروشی بعد از این که اقدام به طراحی سایت ابزار و تجهیزات کردند نوبت به دسته‌بندی محصولاتشان می‌رسد. دسته‌بندی محصولات باید شامل ابزارها، تجهیزات صنعتی، دستگاه های مختلف، یراق آلات وباشد. هنگامی که مشتریان وارد سایت ابزار می‌شوند توقع دیدن ابزارآلات را دارند و در صورت قرار دادن ابزارهای غیر مرتبط موجب می‌شود مشتریان خود را از دست بدهید. به عنوان مثال ابزارچی که یک سایت تخصصی در حوزه ابزار و تجهیزات است برای راحتی حال مشتریان خود در بخش محصولات، تصاویر تمامی کالاهای موجود را قرار داده اند همچنین با دسته‌بندی آن ها به مشتریان خود در انتخاب بهتر و سریع تر کمک خواهند کرد. بنابراین رعایت همین مسئله فرصت افزایش درآمد را برای شما در پی خواهد داشت.

  5. مدیریت و پشتیبانی سایت از دیگر ویژگی های یک سایت فروشگاهی حرفه ای می‌باشد. به دلیل این که در طول فعالیت یک سایت، امکان به وجود آمدن خرابی و ایراد هست تا در صورت بروز هرگونه مشکل، به سرعت درصدد رفع آن باشند همچنین بر روی فروش شما تاثیر نگذارد. مدیریت و پشتیبانی توسط شرکت های طراحی سایت انجام می‌شود آن ها با بالا بردن سرعت سایت موجب رضایت فروشندگان و مشتریان خواهند شد. اما به این مسئله دقت کنید که کار مدیریت و پشتیبانی سایت خود را به دست شرکتی بسپارید که تجربه و توانایی لازم در این زمینه را داشته باشند و با بهره‌گیری از متدهای روز دنیا همواره در حال بروزرسانی محتوای سایت و قرار دادن اطلاعات جدید باشند. به مرور زمان این کار نه تنها موجب حفظ مشتریان قدیمی می‌شود بلکه امکان جذب مشتریان جدید را نیز فراهم خواهند کرد.

  6. برای این که یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای داشته باشید باید سایت خود را به سمت حرفه ای شدن سوق دهید تا با استفاده از آن اعتبار فروشگاه اینترنتی را هم در محیط گوگل و هم در میان مشتریان خود بالا ببرید. یکی از روش هایی که در حرفه ای شدن سایت های فروشگاهی تاثیر دارد توجه به گرافیک سایت است. به عنوان مثال در سایت ابزار و تجهیزات باید به رنگ ها، المان ها و گرافیکی که در سایت استفاده می‌کنید توجه شود تا موجب از دست دادن مخاطبانتان نشوید. به همین دلیل طراحان باید مخاطبان را بسنجند و براساس آن گرافیک سایت را طراحی کنند.

    

   پرداخت آنلاین

    

  7. یکی از بخش های حائز اهمیت در سایت های فروشگاهی بخش پرداخت آنلاین می‌باشد تا مشتریان بعد از انتخاب محصول مورد نظر خود از طریق درگاه های اینترنتی مبلغ مورد نظر را پرداخت کنند. این بخش برای کمک به آسان شدن کار مشتریان قرار گرفته می‌شود همچنین شما را یک قدم به حرفه ای شدن جلو خواهد برد به همین دلیل سعی کنید کار پرداخت را برای مشتریان تا جایی که ممکن است ساده کرده هچنین یک محیط امن برای مشتریان خود فراهم کنید تا آن ها با خیال راحت پرداخت خود را انجام دهند.

  8. بهینه سازی یا سئو سایت یکی دیگر از ویژگی های فروشگاه اینترنتی حرفه ای است. به دلیل این که کسب رتبه بالا در گوگل از لازمه های یک فروشگاه اینترنتی می‌باشد تا با استفاده از آن توسط مشتریان فروشگاه شما دیده شوند. پیش نیاز این اتفاق این است که در سایت، تمامی استانداردهای سئو را رعایت کنید تا به مرور زمان در محیط گوگل رتبه بالا کسب کنید. یکی از اصول بهینه سازی سایت قرار دادن محتوای سئو شده می‌باشد همچنین علاوه بر آن محتوای تصویری و ویدئویی هم باید سئو شده در سایت قرار بگیرد.

  9. یکی از ویژگی های فروشگاه اینترنتی امکان سرچ پیشرفته در محصولات می‌باشد. به عنوان مثال در وب سایت ابزار، امکان دارد تعداد زیادی ابزار و تجهیزات قرار گرفته باشد و مشتری به دنبال یک وسیله خاص بگردد. برای پیدا کردن آن به جای این که به صورت دستی تمام محصولات را بگردد با یک جستجو ساده محصول مورد نظر خود را پیدا کرده و اقدام به خرید آن کند.

  10. انتخاب بهترین روش های ارسال محصولات اینترنتی از دیگر ویژگی های یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای است. ابتدا باید تشخیص داد که محصولی که مشتری خریداری کرده چیست سپس بعد از آن، برای جلوگیری از معطلی مشتریان همچنین حفظ سلامت بسته بهترین روش را انتخاب کنید. از دیگر بخش هایی که در انتخاب بهترین روش باید توجه کرد مسئله هزینه می‌باشد که بهتر است هزینه ارسال محصولات پستی یک مبلغ ثابت باشد البته این مسئله بستگی به نوع بسته پستی و موقعیت مکانی گیرنده بستگی دارد.

  11. برای این که مشتریان بتوانند به شما اعتماد کنند باید این حس را برای آن ها به وجود بیاورید تا به مرور زمان علاوه بر پیدا کردن مشتریان جدید، مشتریان ثابت خود را هم نگه دارید. اینماد یا نماد الکترونیکی از به وجود آمدن کلاه برداری های اینترنتی جلوگیری می‌کند و موجب می‌شود مشتریان با اعتماد بیشتری از شما خرید کنند درواقع این نماد توسط سازمان توسعه تجارت الکترونیک داده می‌شود این مجموعه با بررسی کامل هویت صاحبان فروشگاه اینترنتی همچنین درگاه‌ های پرداخت آنلاین صلاحیت آن ها را تشخیص داده و بعد از بررسی های لازم، اینماد به وب سایت های فروشگاهی داده می‌شود که صاحبان فروشگاه اینترنتی با قرار دادن آن در وب سایت، اعتماد مشتریان را به سمت خود جلب می‌کنند که این مسئله به تنها افزایش فروش و جذب مشتری را به همراه دارد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای