• در زمان انتخاب یک مینی فرز خوب ،شناخت ما نسبت به انواع کاربری این ابزار و مشخص بودن نیاز ما میتواند کمک شایانی کند.در این مقاله که به چگونگی انتخاب یک مینی فرز مناسب که نیازهای ما را برطرف میکند میپردازیم.

  بهترین مارک ها و مدل فرز انگشتی

  کاربرد یک مینی فرز:

  از مینی فرز ها عموما برای برش استفاده میشود.برش سنگ،چوب،بتن بخشی از کارهای یک مینی فرز است.باید بدانیم که برای برش هر متریال خاص بهتر است از صفحه مخصوص ان استفاده کرد.سرعت یک مینی فرز ارتباط مستقیم با میزان قدرت ان دارد.پس لزوما سرعت بالا برای هر متریال مناسب نیست.
  از دیگر قابلیت های یک مینی فرز پولیش کردن و سنباده زنی است که با تعویض سری مینی فرز قابل انجام است.همچنین میتوان از این ابزار برای تیز کردن تیغه های ابزارهای دیگر نیز استفاده کرد.

  آموزش منبت کاری با فرز انگشتی | انواع فرز منبت کاری

  عمر مینی فرز

  کاربران یک مینی فرز با توجه به اینکه این وسیله به مدت طولانی استفاده میشود،عمر این دستگاه را جزو فاکتور های اصلی در نظر میگیرند.در نتیجه توجه به برند میتواند در این زمینه مورد استفاده قرار بگیرد.
  در برند های قدیمی برند دیوالت،بوش و ماکیتا جزو شناخته شده ترین برند ها هستند.ولی امروزه به علت قیمت بالا متقاضیان به علت قیمت مناسب، به برند نسبتا جدید فرز رونیکس روی می آورند.

  سایز مناسب صفحه

  اگر قصد شما استفاده از ویژگی برش مینی فرز است،سایز صفحه بسیار برای شما مهم میشود.هرچقدر قطر متریال مورد نظر شما بیشتر باشد طبعا به سایز صفحه بزرگتر نیازمند هستید.

  سرعت چرخش صفحه

  سرعت یکی از مهم ترین فاکتور های خرید مینی فرز است.اندازه صفحه با سرعت ارتباط عکس دارد.هرچقدر اندازه صفحه کوچک تر باشد،میزان سرعت بالا تر است.اما باید در نظر داشته باشیم که سرعت بالا باعث تخریب بیشتر و بی دقتی در کار میشود.این مسئله در مینی فرز ها با قابلیتی به نام دیمر حل شده است که به شما این امکان را میدهد تا سرعت را به طور دلخواه تنظیم نمایید.

  قدرت دستگاه

  ‌قدرت و سرعت ارتباط مستقیم با یکدیگر دارند.یعنی هرچقدر قدرت دستگاه بالاتر باشد،سرعت نیز بالا تر است.مینی فرز ها در انواع بادی،برقی و شارژی موجود هستند در نتیجه واحد قدرت در انها متفاوت است.هرچه قطر مینی فرز بیشتر باشد نیازمند قدرت بیشتری برای رسیدن به سرعت مناسب است.پس در نظر داشته باشید قدرت بیشتر به شما امکانات بیشتری نیز میدهد.

  امکانات امنیتی

  دستان شما در کار با یک مینی فرز همیشه در خطر است.پس امکانات امنیتی یکی از مهم ترین ملاک های خرید شماست.
  یکی از این امکانات،سوییچ محافظی است.این ویژگی باعث میشود که از روشن شدن ناگهانی دستگاه جلوگیری شود.
  امکان بعدی سافت الرت است که باعث میشود سرعت دستگاه به آرامی افزایش یابد.این ویژگی به جز اینکه امنیت را بالا میبرد،طول عمر دستگاه را میز بالا میبرد.
  امکان ضد لگد نیز برای زمانیست که مینی فرز در متریال گیر میکند.این امکان دستگاه را در زمانی که این اتفاق می افتند خاموش میکند تا از شکستن صفحه و تخریب متریال جلوگیری کند.
  دسته کمکی نیز به شما کمک میکند تا تسلط کامل بر روی کار داشته باشید و با دقت کار را انجام دهی.دسته های کمکی در دو نوع ضد لرزش و ساده موجود هستند

  بهترین مارک و مدل های فرز آهنگری

  بهترین مارک ها و برند های مینی فرز:

  دیوالت

  بوش

  ماکیتا

  رونیکس

  AEG

   

  بهترین مارک های مینی فرز که میتوانید از ابزارچی تهیه کنید.

   

   

  مینی سنگ صنعتی DWE4156 دیوالت

   

   

   

   

  مینی فرز دور متغیر AEG WS13-125XE  

   

   

   

   

   

   

  مینی فرز بوش مدل GWS 18 V-LI

   

   

   

   

   

  مینی فرز 115 میلی متری 720 وات اسلیم رونیکس مدل 3130

   

   

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای