نحوه تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی
 • تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی یکی از دغدغه‌های مهمی است که بسیاری از خریداران و علاقه مندان کار با ابزارآلات بوش با آن مواجه هستند. بسیاری از ابزارآلات مخصوصاً ابزارآلات برقی از حساسیت بالایی برخوردار هستند که در هنگام خرید باید توجه ویژه‌ای به آن شود. همان طور که می دانید تحریم‌ها و افزایش روزافزون قیمت ابزار در کشور ما تأثیر بسیاری بر عملکرد شرکت ها معتبر مخصوصاً برند بوش داشته و سبب محدود شدن عرضه محصولات این برند در داخل کشور شده است.

  از این رو بسیاری از سودجویان سعی دارند از فرصت پیش آمده سوء استفاده کنند و محصولات تقلبی و به اصطلاح فیک را به جای محصولات اصل و اورجینال به خریداران قالب کنند. بر همین اساس ما در این مطلب قصد داریم به یک سری نکات در رابطه با تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی بپردازیم که می تواند راهنمای خوبی برای تهیه این ابزارآلات باشد.

  نمایندگی دریل بوش در تهران | فروش و تعمیرات دریل بوش

  بسته بندی محصول در تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی

  بررسی بسته بندی ابزار و توجه به نوع طراحی جعبه آن یکی از روش های کاربردی در تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی است. به عنوان مثال اگر در تشخیص اصل یا فیک بودن دریل بوش دچار تردید هستید با مشاهده و بررسی جعبه این محصول می توانید تا حد زیادی شک خود را برطرف نمایید. از مشخصات جعبه ابزارهای شرکت‌های معتبر می توان به درج نام برند با حروف برجسته، بدون رنگ پریدگی و با کیفیت بالا اشاره کرد.

  همچنین نام برند با فونت مشخصی بر روی جعبه با بسته بندی محصول درج می شود که با مقایسه آن می توان تا حد زیادی به اصل یا فیک بودن محصول پی برد. نام برند حک شده بر روی بسته‌بندی محصولات فیک معمولاً برجستگی خاصی ندارد و به راحتی خراشیده می شود، در حالی که این امر در محصولات اورجینال دیده نمی شود.

  مقایسه دریل بوش با رونیکس | مزایا ، معایب و مشخصات

  مورد دیگر توجه به شکاف جعبه ابزار بوده که می تواند شما را از اصل یا فیک بودن محصول آگاه کند. جعبه ابزار محصولات اورجینال و اصل کاملاً کیپ می شوند و وجود شکاف در هنگام بسته شدن جعبه می تواند دلیلی بر تقلبی بودن محصول باشد. از دیگر ویژگی‌هایی که می تواند به خریداران در تشخیص اصل یا فیک بودن جعبه ابزار و در نهایت ابزار بوش کمک زیادی کند، توجه به وزن جعبه، رنگ و نوع متریال بکار رفته در طراحی آنهاست.

  جعبه محصولات فیک معمولاً از لحاظ وزن، رنگ آمیزی و نوع متریال بکار رفته در ساخت آنها از کیفیت پایینی برخوردار هستند که می توان آن را به وضوح مشاهده کرد. برند معتبر بوش جعبه ابزارآلات خود را از پلاستیک مرغوب و درجه یک می سازد و جنس جعبه در بسیاری ازمحصولات عرضه شده توسط این برند از نوع برزنتی یا BMC است. همچنین این جعبه‌ها رابط کاربری و حمل آسانی دارند.

  روش های تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی

   

  غلط ویرایشی و املایی در تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی

  بر روی بسته بندی و بدنه محصولات بوش معمولاً حروفی بیانگر نام برند، مشخصات فنی و ویژگی های ساخت آن درج می شود که توجه به آنها می تواند خریداران را در تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی یاری کند. وجود غلط املایی، اشتباهات نگارشی و استفاده از کلمه اورجینال (Original) بر روی بسته بندی ابزارآلات بوش می تواند دلیل واضحی بر تقلبی بودن آن محصول باشد؛ چرا که خیلی کم پیش می آید که برندهای محبوب و معتبر از کلمه اورجینال بر روی بسته بندی محصولات خود استفاده کنند. این روش یک شگرد هوشمندانه از طرف سودجویان برای جلب توجه خریداران است.

  مقایسه دریل بوش با ماکیتا | مزایا و معایب دریل بوش و ماکیتا

  بررسی شماره سریال محصول

  یک روش دیگر که تأثیر بسزائی در تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی دارد توجه به شماره سریال درج شده بر روی بسته بندی کالا و بررسی اصل بودن آن است. این روش یکی از آسان ترین شیوه های تشخیص اصل یا فیک بودن یک محصول است و خریدار می تواند با جست و جوی شماره سریال از اصل یا تقلبی بودن آن اطمینان حاصل کند. همان طور که اشاره کردیم مدل های مختلف ابزارآلات بوش در بسیاری از کشورها تولید می شود که این مشخصه به صوره علائم اختصاری در شماره سریال محصولات این برند نیز درج می شود و از روی آن می توان تشخیص داد که محصول مورد نظر مونتاژ کدام کشور است.

  شماره سریال مشخصات محصولات بوش

  استفاده نادرست از عبارت Made in

  iمورد دیگر توجه به نحوه استفاده از کلمه Made in بر روی بسته بندی ابزارآلات بوده که می تواند دلیلی بر فیک و تقلبی بودن آن محصول باشد. همان طور که اشاره کردیم برندهای معتبر و محبوب تأکیدی بر اصل بودن محصول خود بر روی بسته بندی ندارند و لزومی نمی بینند که با کلمات و جملات مختلفی مانند Made in به جلب توجه کاربران بپردازند. آنها به خوبی می دانند که محصولات شان از جایگاه و محبوبیت کافی در بین کاربران و خریداران برخوردار بوده و استفاده نابجا و افراطی از این کلمات تنها یک شگرد از سمت سودجویان برای جلب توجه هر چه بیشتر خریداران است. همچنین این شرکت ها هیچ گاه بر روی بسته بندی محصولات خود از عبارت Made in با حروف درشت استفاده نمی کنند.

  مورد دیگر توجه به مدل ابزار بوده که در تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی لازم است بدان توجه شود. همان طور که می دانید محصولات برند بوش علاوه بر آلمان در سایر کشورها چون مجارستان، چین، مالزی، ترکیه و غیره و تحت لیسانس برند بوش تولید و عرضه می شوند و هر مدل ابزار ممکن است در یکی از این کشورها تولید شده باشد. به همین دلیل برای تشخیص اصل بودن یک محصول این برند به عنوان مثال دریل بوش تنها مشاهده عبارت Made in Germany کافی نبوده و لازم است بررسی شود که محصول مذکور با مشخصات مذکور در کدام کشور مونتاژ شده است.

  بررسی هویت محصول در تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی

  از آنجایی که شرکت های عرضه کننده ابزار تمام تلاش خود را انجام می دهند تا یک محصول با مشخصات بسیار نزدیک به محصولات اصل و اورجینال را عرضه کنند، بررسی هویت ابزار مورد نظر می تواند کمک خوبی برای تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی باشد. برای این کار کافی است به سایت رسمی و مرجع عرضه کننده محصولات بوش مراجعه کرده و مشخصات درج شده برای محصول مورد نظر را مشاهده کنید. سپس با بررسی این مشخصات و تطبیق آن با مشخصات محصول خریداری شده از اصل یا تقلبی بودن آن اطمینان حاصل کنید.

   

  چگونگی تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی

  بازرسی بدنه محصول در تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی

  مورد دیگر در رابطه با تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی، بازرسی بدنه اصلی ابزار بوده که به تشخیص اصل با فیک بودن آن کمک زیادی می کند. نوع طراحی بدنه، چگونگی اتصالات و رنگ محصول از موارد مهمی است که در هنگام خرید لازم است مورد بررسی قرار گیرند. رنگ ابزار مورد نظر نباید از حد مشخص و تعیین شده توسط شرکت سازنده پررنگ تر یا کم رنگ تر باشد. نحوه اتصال قطعات نیز باید به صورت کاملاً یکدست و بدون هیچ گیر و انحرافی باشند و ظاهر محصول به اصطلاح از زیبایی بصری کافی برخوردار باشد.

  آشنایی با بهترین برندهای ابزار موجود در بازار (برند بوش و …)

  مشخصات فنی و جزئی در ساخت ابزار

  توجه به مشخصات فنی و جزئی محصول یکی از نکات کاربردی در تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی بوده که باعث می شود کاربر با دقت و جزئیات بیشتری به بررسی محصول مورد نظر بپردازد. یکی از این موارد توجه به طول کابل بکار رفته در طراحی ابزارآلات بوش بوده که می تواند کمک خوبی جهت تشخیص اصل بودن آنها باشد. معمولاً ابزارآلات اصل از کابل های ضخیم و بلندی برخوردارند و در طرف مقابل ابزارآلات فیک کابل باریک و کوتاهتری دارند. مورد دیگر وجود لوازم جانبی و جنس مواد بکار رفته در ساخت آنها بوده که تا حدودی هر چند کمتر از موارد قبل می تواند به کاربران در تشخیص اصل یا تقلبی بودن محصول مورد نظر کمک کند. محصولات اصل معمولاً از لوازم جانبی با کیفیت و مرغوبی برخوردار هستند که تأثیر بسیاری بر تکمیل عملکرد ابزار مورد نظر دارند.

  وزن محصول در تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی

  توجه به وزن ابزار یکی از راه های ساده جهت تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی است که کمتر بدان توجه می شود. از آنجایی که بسیاری از ابزارآلات تقلبی از ظاهری بسیار شبیه به آبزارآلات اصلی برخوردار هستند، توجه به وزن محصول می تواند یک روش مناسب جهت تشخیص اصل یا فیک بودن آن باشد. تجربه نشان داده که ابزرآلات برقی اورجینال بوش مانند فرز، دریل و پیچگوشتی برقی و غیره در مقایسه با نمونه های بدل این محصولات از وزن بیشتری برخوردار هستند و دلیل آن نیز می تواند جنس و کیفیت قطعات داخلی بکار رفته در طراحی و ساخت آنها باشد که معمولاً از چشمان خریداران و کاربران پنهان می ماند.

  ابزارآلات اصل از سیم پیچ های مقاوم تر و با آلیاژ بهتر برخوردار هستند و همین امر نیز سبب افزایش وزن محصول مورد نظر می شود؛ در حالی که در ابزارآلات تقلبی به دلیل پایین آمدن هزینه های تولید و قاچاق محصولات، معمولاً از قطعات بی کیفیت و مواد اولیه نامرغوب در ساخت آنها استفاده می شود که وزن کمتری دارند.

  شیوه تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی

  توجه به حجم صدای ابزار در حین کار

  مورد دیگر در تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی، تست کردن کالاست تا مشخص شود کالای مورد نظر در حین کار از کیفیت مطلوب و مورد انتظاری برخوردار است یا خیر. یکی از روش های تست محصول توجه به صدای ابزار در حین کار بوده که می تواند به کاربران در جهت تشخیص اصل بودن کالا کمک زیادی کند. شنیدن صدای نابه‌هنجار، بیش از حد و نامتعارف می تواند دلیل قانع کننده ای برای فیک و تقلبی بودن یک ابزار باشد؛ چرا که برندهای معتبری چون برند بوش توجه بسیاری به کیفیت و رابط کاربری محصولات خود دارند. همچنین یک ابزار اصل در کنار صدای پایین عملکرد نرم و مطلوبی نیز دارد.

  قیمت محصول در تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی

  هر چند در نگاه اول این طور به نظر می رسد که هر چه قیمت یک ابزار بیشتر باشد آن ابزار اصل بوده و از کیفیت بالاتری برخوردار است؛ اما در واقع این طور نیست و جهت تشخیص ابزار اصلی بوش با تقلبی تنها بسنده کردن به قیمت بالا و پایین آن کافی نیست. برای این کار لازم است با مراجعه به سایت های رسمی و معتبر، قیمت محصول و مدل مورد نظر را جویا شده و از تطابق آن با قیمت محصول مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

  خرید اینترنتی ابزارآلات برند بوش از ابزارچی

  فروشگاه اینترنتی ابزارچی با معرفی و عرضه محبوب ترین و پرفروش ترین مدل های ابزار بوش سعی دارد چالش‌ های انتخاب یک ابزار اصل، اورجینال و مطمئن را برای خریداران خود برطرف نماید. با اطمینان می توان گفت که ابزارآلات عرضه شده از برند بوش در این سایت جز بهترین و کاربردی ترین ابزارآلات بوده که با تضمین کیفیت و اصالت کالا در اختیار خریداران قرار می گیرند. لذا کاربران به آسانی و تنها با چند کلیک می توانند به صفحه محصولات برند بوش در ابزارچی مراجعه کرده و با مدل های مختلف این ابزارآلات و مشخصات و قابلیت های آنها آشنا شوند و ثبت سفارش نمایند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲۰ رای