راهنمای خرید کمپرسور باد خانگی
 • یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین دستگاه‌هایی که در اکثر صنایع و مشاغل مورد استفاده قرار می‌گیرد کمپرسورهای باد است. پمپ‌های باد دارای انواع مختلفی هستند و با توجه به ویژگی‌ها و عملکرد خاصی که دارند در مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کمپرسورها توسط برندهای مختلفی تولید می‌شوند و هر یک دارای کیفیت و قابلیت‌های متفاوتی هستند. ازاین‌رو در هنگام خرید کمپرسور باید بیشتر دقت نمایید تا بتوانید بهترین مدل را متناسب با نیاز کسب وکارتان تهیه کنید.

  اگر می‌خواهید در مورد خرید کمپرسور باد بی صدا خانگی اطلاعات بیشتری به دست آورید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

  کمپرسور باد چیست؟

  کمپرسور باد دستگاهی است که وظیفه تامین هوای فشرده مورد نیاز انواع تجهیزات بزرگ و کوچک پنوماتیک مانند آچارهای بکس‌های بادی، میخ کوب‌های بادی و … را بر عهده دارد. این دستگاه‌ها دارای انواع مختلفی هستند و در حجم‌های متفاوتی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. پمپ باد به منظور فشرده سازی هوا و گازهای طبیعی، ازت، اکسیژن و دیگر گازهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  کمپرسور باد چیست؟

  نحوه عملکرد کمپرسور هوا

  در یک تعریف ساده می‌توان گفت که پمپ باد، هوا را فشرده و ذخیره سازی می‌کند تا آن را در اختیار تجهیزاتی که به هوای فشرده نیاز دارند قرار دهد. موتور این دستگاه‌ها نیروی مورد نیاز خود را از برق یا سوخت دیزلی تامین می‌کند.  نحوه کار این پمپ‌ها به این صورت است که هوا را داخل محفظه مکش می‌کنند و با کاهش حجم آن محفظه موجب افزایش فشار هوا می‌شوند. پس از آن هوای فشرده را داخل مخزن کمپرسور منتقل می‌کنند.

  آزاد شدن هوا با سرعت بالا از پمپ باد بی صدا موجب ایجاد انرژی جنبشی می‌گردد و از این انرژی در صنایع مختلف استفاده می‌کنند.  از کمپرسورهای هوا کوچک و قابل حمل به منظور باد کردن لاستیک‌ها استفاده می‌کنند. کمپرسورهای بزرگ مانند کمپرسورهای رفت و برگشتی عظیم یا توربو کمپرسورها نیز در سیستم‌های انتقال مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی کمپرسورها به منظور تامین هوای فشرده مورد نیاز ابزارها طراحی و تولید شده‌اند.

  انواع کمپرسور هوا

  پمپ باد سایلنت یا همان کمپرسورهای باد دارای انواع مختلفی هستند و هر یک کاربردهای متفاوتی دارند. از جمله انواع کمپرسورهای باد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

  ·        کمپرسورهای رفت و برگشتی

  این کمپرسورها از رایج‌ترین انواع کمپرسورها هستند که برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مدل فشرده سازی گاز در یک سیلندر و با حرکت خطی و رفت و برگشتی پیستون داخل آن انجام می‌شود. نیروی محرکه این دستگاه‌ها از طریق انواع موتورهای الکتریکی یا توربین‌های گازی یا بخار تامین می‌گردد.

  ·        کمپرسورهای روتاری اسکرو

  کمپرسورهای روتاری به منظور فشرده سازی هوا، یک روتور هوا را داخل سیلندر می‌فرستند و در این دستگاه برای سیستم روان کاری از روغن استفاده می‌شود. در واقع این روغن برای خنک کاری، آب بندی و روانکاری دستگاه به کار می‌رود. لازم است اشاره کنیم که پیش از خروج هوای فشرده از کمپرسور روتاری باید روغن دستگاه کاملا تخلیه گردد. با اطلاع از روش تنظیم کمپرسور باد می‌توان این تنظیمات را به خوبی انجام داد.

  ·        کمپرسورهای دینامیک

  کمپرسورهای دینامیکی از طریق پروانه چرخان موجب افزایش و کاهش سرعت هوا شده و به این ترتیب فشرده سازی هوا را انجام می‌دهد. در واقع کاهش سرعت هوا موجب متراکم سازی آن می‌گردد. نوعی از این کمپرسورها بدون روغن هستند و در صنایع حساس عمدتا از آن‌ها استفاده می‌کنند.

  ·        کمپرسورهای سانتریفیوژ

  این کمپرسورها که به کمپرسور گریز از مرکز معروف هستند هوای داخل دستگاه را به طور مداوم خنک و فشرده سازی می‌نمایند. هوا در این دستگاه به طرف بیرون سرعت گرفته و این سرعت از طریق یک دیفیوزر به فشار تبدیل می‌گردد. این نوع پمپ باد سایلنت می‌تواند به طور مدام کار کند و در مقایسه با سایر کمپرسورها از هزینه تعمیر و نگهداری کمتری برخوردار است.

  ·        کمپرسور اویل فری

  این مدل کمپرسورها دارای طرفداران بسیاری هستند و عمدتا از آن‌ها در مصارف خانگی و سبک استفاده می‌کنند. کمپرسورهای روغنی دارای وزن بیشتری نسبت به مدل بدون روغن هستند. کمپرسورهای معمولی بدون روغن می‌توانند گزینه مناسب تری برای استفاده در محیط‌های تمیز و هوای سرد باشند.

  انواع کمپرسور هوا

  چگونه یک کمپرسود باد خانگی مناسب انتخاب کنیم؟

  قبل از خرید پمپ باد بی صدا باید به نکاتی توجه نمایید تا بتوانید انتخاب هوشمندانه‌تری داشته باشید. از جمله فاکتورهایی که باید به آن‌ها توجه کنید می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

  بهترین مدل‌‌ های کارواش خانگی

  کمپرسور باد تک مرحله ای و دو مرحله ای

  یکی از مواردی که در هنگام خرید پمپ باد (کمپرسور هوا) باید به آن توجه داشته باشید تک مرحله ای یا دو مرحله ای بودن کمپرسور است و باید بررسی کنید که به کدام یک نیاز دارید. در ادامه بیشتر به ویژگی‌های هر یک از این کمپرسورها می‌پردازیم.

  کمپرسود باد تک مرحله ای

  این مد پمپ باد تنها یک پیستون دارند و هوا را به داخل استوانه مکش می‌کنند. پس از آن پیستون هوای حبس شده را فشرده سازی کرده و در مخزن خود ذخیره می‌کند. این کمپرسورها نسبت به کمپرسورهای دومرحله ای از قیمت مناسب‌تری برخورداراند اما در مواردی که به فشار زیاد هوا نیاز باشد نمی‌توانند چندان کاربردی باشند.

  کمپرسور باد دو مرحله ای

  کمپرسورهای باد دو مرحله ای مجهز به دو پیستون جهت تامین فشار هوا هستند و معمولا برای استفاده مداوم و طولانی مدت مورد استفاده قرار می‌گیرند. ازاین‌رو بیشتر شاهد به کار گیری آن‌ها در مشاغل صنعتی هستیم.

  ·        فشار هوا

  فشار هوا را با واحد پوند بر اینچ مربع یا PSI اندازه گیری می‌کنند. این دستگاه برای آنکه عملکرد مطلوبی داشته باشد باید فشار آن حداقل به ۹۰ PSI برسد. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که برای دستیابی به این فشار باید دستگاهی را با قابلیت فشار هوای بالاتر را تهیه نمایید. گروهی از کمپرسورهای صنعتی دو مرحله ای هستند و فشار را ابتدا به ۹۰ و سپس به ۱۷۵ PSI می‌رسانند. اما کمپرسورهای تک مرحله ای خانگی حداکثر دارای فشار 125-135 PSI هستند.

    فشار هوا

  دلایل باد نشدن پمپ باد

  ·        حجم هوا

  از دیگر مواردی که در هنگام خرید کمپرسود باد باید به آن توجه نمایید حجم هوا است. پمپ‌های باد حجم هوای مشخصی را تولید می‌کنند و این حجم بر اساس واحد فوت مکعب در دقیقه CFM تعیین می‌شود. حتما باید بررسی کنید که کمپرسور چه حجم بادی را تولید می‌کند و متناسب با فشار هوا باشد. به عنوان مثال جهت خرید کمپرسور خانگی با فشار هوا 90 الی 125 به حجم هوا 3 الی 4 نیاز خواهید داشت.

  ·        منبع تغذیه دستگاه

  کمپرسور هوا سایلنت نیروی مورد نیاز خود را از طریق برق، گاز و یا بنزین تامین می‌کند. برای مصارف خانگی کمپرسورهای هوای برقی گزینه مناسب‌تری هستند. اما در مناطقی که دسترسی به برق وجود ندارد می‌توان از سایر مدل‌ها استفاده نمود. کمپرسورهای برقی با ولتاژ 110 الی 120 ولت کار می‌کنند و مدل‌هایی که دارای بیش از دو موتور هستند به برق 220 الی 240 ولت نیاز دارند. برای استفاده در محیط داخلی مدل‌های برقی با توجه به اینکه دودی تولید نمی‌کنند توصیه می‌شود. اما مدل‌های دیزلی با توجه به قدرت بیشتری که دارند بیشتر در صنایع سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

   

  ·        اسب بخار

  قدرت کمپرسور را بر اساس اسب بخار تعیین می‌کنند و می‌تواند روش خوبی برای ارزیابی کمپرسور هنگام خرید باشد. معمولا کمپرسورهای صنعتی با با موتور 5 اسب بخار باد مدار 24  آمپر و ولتاژ 220 ولت کار می‌کنند. اما بیشتر کمپرسورهای خانگی با مدار معمولی 15 آمپر نیاز به ولتاژ 110 ولت دارند و قدرت واقعی آن‌ها حدود 2 اسب بخار است. علاوه بر این کمپرسورهای بادی که دارای موتور بنزینی هستند نسبت به موتور الکتریکی قدرت متفاوتی دارند.

  ·        مخزن کمپرسور هوا

  حجم مخزن از دیگر نکاتی است که در هنگام خرید کمپرسود باد سایلنت باید به آن توجه نمود. البته اهمیت این فاکتور به اندازه موارد قبلی نیست. مخزن در واقع وظیفه ذخیره سازی هوا دستگاه را بر عهده دارد و اگر خیلی بزرگ باشد حمل و نقل کمپرسور را دشوار می‌سازد. بهترین حجم مخزن برای کمپرسورهای خانگی 10 الی 30 لیتر و برای کمپرسورهای صنعتی 30 الی 50 لیتر است.

  ·        قیمت کمپرسور باد

  یکی دیگر از مواردی که در هنگام خرید کمپرسور هوا باید به آن توجه داشته باشید قیمت این دستگاه است. امروزه تنوع پمپ‌های باد موجود در بازار خیلی بالا است و این محصول توسط برندهای ایتالیایی، چینی، ایرانی و … تولید می‌شود. ازاین‌رو دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. عوامل متعددی در تعیین قیمت کمپرسور باد نقش دارند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به نوع و مدل دستگاه، کیفیت ، جنس قطعات، برند تولید کننده، گارانتی و خدمات پس از فروش اشاره نمود. لازم است که اشاره کنیم کمپرسور باد برندهای برتر و معتبر در مقایسه با سایر برندها از قیمت بالاتری برخوردار است.

  ·        گارانتی و خدمات پس از فروش

  بدون توجه به تفاوت کمپرسور هوا و پمپ باد صنعتی و خانگی این محصولات حتما باید گارانی و خدمات پس از فروش نیاز دارند. زیرا کمپرسورها نیز همانند سایر تجهیزات ممکن است خراب شوند وتعمیر و تعویض قطعات آن‌ها هزینه بالایی دارد. ازاین‌رو برای مدیریت بهتر این اتفاق‌ها برندی را برای خرید کمپرسور انتخاب کنید که به این موضوع توجه کرده باشد و محصولات خود را با گارانتی ارائه دهد.

  برترین برندهای تولید کننده پمپ باد خانگی

  بهتر است که برندهای معروف و معتبر را برای خرید کمپرسود باد سایلنت انتخاب کنید. زیرا این برندها هرگز محصولات بی کیفیت و ضعیفی را تولید نمی‌کنند تا اعتبار خود را از دست دهند. بنابراین می‌توانید از مرغوبیت کالاهای آن‌ها اطمینان حاصل نمایید. از برترین برندهای تولید کننده پمپ باد می‌توان به هیوندای، توسن پلاست، رونیکس، اینتیمکس، آنکور و اکتیو اشاره نمود که با کیفیت‌ترین و قدرتمندترین کمپرسورها را تولید می‌کنند.

  برترین برندهای تولید کننده پمپ باد خانگی

  استفاده از پمپ باد برای کارواش

  پر فروش‌ترین دستگاه‌های کمپرسور باد خانگی

  از برترین وپرفروش‌ترین پمپ‌های باد خانگی در رده‌های قیمتی گران قیمت، متوسط و ارزان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

  ·        کمپرسور باد بی صدا آنکور مدل ANCHOR TM12 

  این دستگاه از بهترین کمپرسورهای باد بدون روغن در رده قیمت متوسط است که با وزن کمی که دارد به راحتی آن را می‌توان جا به جا نمود. این محصول گزینه مناسبی برای استفاده در آب و هوای سرد بوده و دارای نشان استاندارد جهانی کم مصرف و مجهز به فیلتر رطوبت گیر است. از دیگر ویژگی‌های این کمپرسور می‌توان به تک سیلندر، بدون صدا ، موتور با توان 680 وات و برخورداری از شیر تخلیه منبع اشاره نمود.

  ·        کمپرسور 10 لیتری اینتیمکس

  از بهترین و ارزان قیمت‌ترین کمپرسورهای باد خانگی می‌توان به کمپرسور 10 لیتری اینتیمکس اشاره نمود. این محصول دارای ویژگی هایی مانند برخورداری از 2 سیلندر، مجهز به سیستم لرزه گیر، فیلتر هوای با کیفیت، قیمت عالی، مخزن مقاوم در برابر پوسیدگی و موتور با توان 1100 وات است. ازاین‌رو با توجه به ویژگی‌ها و قیمت مناسبی که دارد دارای طرفداران بسیاری است.

  ·        کمپرسور هوای هیوندای مدل AC-1010

  این کمپرسور از جمله کمپرسورهای صنعتی کوچک برند هیوندای است. این محصول با توان 735 وات و حجم مخزن 10 لیتر، حداکثر فشار خروجی 120 پی اس ای از بهترین کمپرسورهای گران قیمت موجود در بازار است. این مدل کمپرسور هیوندای از نوع روغنی بوده  و مجهز به دو فشار سنج آنالوگ، سوپاپ اطمینان است و عملکرد فوق العاده ای در تولید هوای فشرده دارد.

  ·        کمپرسور هوای اکتیو مدل AC-1110

  این مدل کمپرسور هوا با مخزن 10 لیتری و موتور 1.5 اسب بخار و حجم کوچکی دارد به راحتی قابل حمل و نقل است. لوله‌های مسی و سوپاپ اطمینان به کار رفته در این محصول موجب شده که رطوبت هوا موجب خرابی و پوسیدگی قطعات نشود و کمپرسور طول عمر بیشتری داشته باشد. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به برخورداری از پیستون با قطر بزرگ اشاره نمود که موجب کاهش مدت زمان پر شدن هوای داخل مخزن می‌گردد. این محصول مطابق با استانداردهای بین‌المللی طراحی و تولید شده است و با توجه به قطع کن خودکاری که دارد در صورت به حداقل رسیدن فشار داخل مخزن دستگاه اتوماتیک روشن می‌شود تا مجددا پر گردد.

  ·        کمپرسور هوا هیوندای مدل AC-1075

  یکی دیگر از برترین و گران‌ترین کمپرسورهای باد خانگی این مدل از برند هیوندای است که با ولتاژ 220 ولت و 2 خروجی هوا عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد. این محصول از نوع بدون روغن بوده و با توان 550 وات و وزن مناسبی که دارد به خوبی جابه‌جا می‌شود. ویژگی‌های خاص این محصول موجب شده به یکی از پرفروش‌ترین کمپرسورهای باد خانگی تبدیل شود.

  خرید کمپرسور باد خانگی

  با توجه به نکات و مطالب ذکر شده در مورد کمپرسورهای باد خانگی و نوع کار مد نظر و نیاز خود راحت‌تر می‌توانید برای خرید بهترین کمپرسور هوا تصمیم گیری نمایید. شرکت ابزارچی با سابقه ای درخشان در زمینه ارائه انواع ابزارآلات بارگیری، صنعتی، ایمنی و روشنایی یکی از معتبرترین مجموعه‌هایی است که برای خرید ابزار و کمپرسور باد سایلنت خانگی از برترین برندها به آن مراجعه کنید.

  این مجموعه محصولات معروف‌ترین برندهای داخلی و خارجی را با کمترین حاشیه سود ممکن در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد تا بتوانند خریدی مقرون به صرفه و رضایت بخش داشته باشند. تیم ابزارچی همچنین به مشتریان خود مشاوره رایگان پیش از خرید ارائه می‌دهد تا بتوانند بهترین گزینه را انتخاب کنند. بنابراین با اطمینان خاطر می‌توانید برای تهیه کمپرسور به وب‌سایت آن مراجعه کنید.

  خرید کمپرسور باد خانگی

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای